یعقوبی پس از یک دهه «ماه در آب» را اجرا می‌کند

2

محمد یعقوبی به زودی نمایش «ماه در آب» را پس از ۱۰ سال دوباره اجرا می‌کند.

این نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌و‌گویی با ایسنا بیان کرد: از ۲۳ آبان‌ماه نمایش «ماه در آب» را که اولین بار سال ۸۵ در سالن سایه تئاترشهر اجرا کردم، در تئاتر باران با تغییراتی در متن و گروه بازیگران به صحنه می‌برم.

وی با اشاره به این که گروه نمایشی ماه در آب این روزها در حال تمرین است، افزود: ۱۰ سال قبل که این کار را اجرا کردیم در دوره‌ای بودیم که می‌گفتند به دلیل این که گروه‌های زیادی در نوبت اجرا هستند، نمی‌توانید مدت زیادی نمایش را به صحنه ببرید. به همین دلیل با وجود استقبال خوبی که شد، فقط حدود ۲۰ شب اجرا داشتیم و این موضوع از دلایلی است که دوباره سراغ اجرای این اثر رفتم.

یعقوبی با اشاره به این که با توجه به تغییر سلیقه‌اش در این سال‌ها جزئیاتی را در متن نمایشنامه تغییر داده است، گفت: سعید چنگیزیان و امیرحسین حسینی در اجرای قبلی این اثر بازی داشتند که الان حضور ندارند و «ماه در آب» با بازی ناهید مسلمی، آیدا کیخایی، علی سرابی، فهمیه‌ امن‌زاده، مهدی کوشکی و یک بازیگر دیگر که هنوز قطعی نیست، اجرا می‌شود؛ ضمن این که باران خیام وقار کاشانی و آهو شاهسون نیز به عنوان دو بازیگر خردسال در این نمایش یک شب درمیان بازی می‌کنند.  

به گفته‌ی وی، «ماه در آب» درباره‌ی زنی به نام آی‌سودا و از زبان شخصی به نام باران است که ماجراهایی از گذشته‌ی یک زندگی‌ را روایت می‌کند.

«ماه در آب» در زمان اولین اجرای خود جایزه بهترین بازیگری زن را برای ناهید مسلمی از جشن انجمن بازیگران خانه تئاتر به همراه داشت و متن این نمایشنامه هم کاندیدای دریافت جایزه از کانون ملی منتقدان شده بود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ