یک جایزه دستاورد کارگردانی برای «مل گیبسون»

6

مل گیبسون

«مل گیبسون» کارگردان و بازیگر برنده اسکار جایزه دستاورد کارگردانی جوایز فیلم هالیوود را دریافت می‌کند.

به گزارش ایسنا، «مل گیبسون» ۶۰ ساله به جمع کارگردانانی چون «مارتین اسکورسیزی»، «الیور استون»، «دیوید اوراسل»، «تام هوپر»، «ران هاوارد» و «جان شلزینگر» پیوست که پیش از این موفق به کسب جایزه دستاورد کارگردانی جوایز فیلم هالیوود شده‌اند.

«ستیغ‌اره‌ای» جدیدترین ساخته «مل گیبسون» است که وی علاوه بر کارگردانی یکی از نقش‌های آن را نیز برعهده دارد و قرار است از ۴ نوامبر در سینماهای آمریکا اکران شود.

«اندرو گارفیلد»، «وینس وان» و «ترسا پالمر» دیگر بازیگران این فیلم هستند و داستان فیلم درباره یک پزشک ارتش آمریکا به نام «دزموند تی.داس» است که در جریان جنگ جهانی دوم از حمل سلاح و کشتن دشمن خودداری کرد.

«گیبسون» اولین بار در سال ۱۹۷۹با بازی در فیلم «مکس دیوانه» وارد دنیای بازیگری شد و  پس از آن در چندین فیلم دیگر از جمله مجموعه فیلم‌های «اسلحه مرگبار» درخشید، وی در سال ۱۹۸۹ کمپانی فیلمسازی «آیکون پروداکشنز» را تاسیس کرد و در سال ۱۹۹۳ با فیلم «مردی بدون صورت» وارد عرصه کارگردانی شد.

وی در سال ۱۹۹۵ فیلم «شجاع دل» را ساخت که این فیلم موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم و کارگردانی شد و «گیبسون» نیز برای این فیلم جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد.، وی دو بار دیگر نیز برای فیلم‌های «خون بها» و «انچه زنان می‌خواهند» نامزد کسب جایزه بازیگری گلدن گلوب شده است.

این سینماگر هالیوودی در سال ۲۰۰۴ فیلم جنجالی «مصائب مسیح» را ساخت که به فروش ۶۰۰ میلیون دلاری در گیشه جهانی شد.

وی علاوه‌بر کسب ده‌ها جایزه مختلف از بزرگترین جشنواره‌های دنیا، جوایز و افتخارات بزرگ دیگری نیز کسب کرده‌ است که از مهمترین آنها می‌توان به دریافت بالاترین نشان افتخار کشور استرالیا در سال ۱۹۹۷، عنوان قدرتمندترین و پرنفوذترین ستاره سینمای جهان از سوی نشریه فوربس در سال ۲۰۰۴ و کسب رتبه دوازدهم در میان ۱۰۰ بازیگر برتر سینمای جهان اشاره کرد.

امسال «تام هنکس» نیز دریافت‌کننده جایزه دستاورد سینمایی بازیگری، از جوایز فیلم هالیوود خواهد بود.

بیستمین دوره جوایز سالانه سینمایی هالیوود روز ششم نوامبر (۱۶ آبان) برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ