افزایش مصرف گاز شمال غرب کشور با ورود موج جدید سرما/نخستین رشد مصرف خانگی کلید خورد

3

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,مصرف گاز

مصرف گاز استان های شمال غرب کشور با ورود نخستین موج سرما در مجموع ۶٧میلیون مترمکعب افزایش یافت و اولین افزایش مصرف گاز در بخش خانگی کلید خورد.

 به گزارش ایرنا ؛ روز چهارشنبه وزارت نفت، مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز در این رابطه گفت: مصرف گاز استان های شمالی غرب کشور از ٢٨ مهر تا چهارم آبان ماه نسبت به مدت مشابه هفته پیش از آن (٢١ تا ٢٧ مهرماه) محاسبه شده است.

 

«یدالله بایبوردی» افزود: در روزهای ٢١ تا ٢٧ مهرماه در مجموع ٢۴٩ میلیون مترمکعب گاز در این منطقه مصرف شد که این مقدار در روزهای ٢٨ مهر تا چهارم آبان به ٣١۶ میلیون مترمکعب رسیده است.

 

به گفته مدیر منطقه هشت عملیات انتقال گاز، از ٢١ تا ٢٧ مهرماه در مجموع ۴۴۵ میلیون مترمکعب گاز وارد این منطقه شد و این مقدار در روزهای ٢٨ مهرماه تا چهارم آبان ماه با ١٠١ میلیون مترمکعب افزایش به ۵۴۶ میلیون مترمکعب رسیده است.

 

وی با یادآوری شرایط نامساعد جوی، سرمای غیرمنتظره هوا و بارش نخستین برف پاییزی در ارتفاعات استان های سردسیر کشور گفت: کارکنان این منطقه به حالت آماده باش درآمده و شبانه روز در تلاشند تا با آماده به کار نگهداشتن خطوط لوله و تاسیسات تقویت فشار، ارایه خدمات مطلوب و انتقال بهینه گاز به مصرف کنندگان، زمستان امسال را نیز با سربلندی سپری کنند.

 

بایبوردی خاطرنشان ساخت: این منطقه پیش از آغاز فصل زمستان با اتخاذ تدابیر ویژه و تمهیدات لازم از جمله تشکیل تیم های عملیاتی، شناسایی نقاط ضعف و قوت، رفع کمبودهای ابزاری و تامین امکانات و اقلام مورد نیاز، آمادگی مقابله با بحران های احتمالی را زمستانی دارد.

 

به گزارش ایرنا، منطقه شمال غرب کشور استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و بخشی از استان های کردستان و زنجان را تحت پوشش دارد. در روزهای اخیر، موج جدید سرما با بارش باران و برف از این منطقه آغاز شده است.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ