بازدید ضرغامی و رهبر مسلمانان میانمار از «نگار مکتب­‌خانه»

2

نگار مکتب‌خانه

عزت‌الله ضرغامی و خلیفه صدیق – رهبر مسلمانان قادریه میانمار – از نمایشگاه دائمی آثار هنری نگار مکتب‌خانه دیدن کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه کتابشهر ایران، عزت الله ضرغامی – عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس اسبق سازمان صدا و سیما – ضمن بازدید از نمایشگاه نگار مکتب‌خانه در مجتمع فرهنگی سرچشمه، آثار به‌نمایش درآمده در این نمایشگاه را معرف هنر اسلامی ایرانی دانست و بر لزوم آموزش این هنر اسلامی ایرانی به دانش‌آموزان و نسل جوان ایرانی تاکید کرد.

همچنین خلیفه صدیق – رهبر مسلمانان قادریه میانمار – که به ایران سفر کرده، با حضور در مجتمع سرچشمه از این نمایشگاه دیدن کرد.

او در این بازدید، ضمن تحسین آثار هنرمندان ایرانی، این آثار را بیانگر درهم‌تنیدگی هنر ایرانی اسلامی دانست و گفت: من و هیئت همراهم به ایران سفر کرده­‌ایم که از نزدیک با فعالیت­‌های فرهنگی از این دست آشنا شویم و همین مدل را در مرکز اسلامی خودمان در رانگون – پایتخت میانمار – برای جمعیت مسلمان قادریه اجرا کنیم.

وی همچنین در این بازدید ضمن معرفی فرقه قادریه میانمار، گفت: جمعیت قادریه حدود ۲۰۰ هزار نفر است که بیشتر آن‌ها مالکی هستند و به اهل بیت (ع) علاقه زیادی دارند.

در نمایشگاه دائمی آثار هنری که سال گذشته با عنوان ابداعی «نگار مکتب‌خانه» (schoollery) ویژه دانش‌آموزان تهرانی افتتاح شد، تا کنون هزار اثر هنری نقاشی، نقاشی‌خط و خوشنویسی از ۷۰ هنرمند شاخص به‌نمایش درآمده که از جمله‌ی آن‌ها می­‌توان به هنرمندانی مانند جلیل رسولی، نصرالله افجه­‌ای، سهراب سپهری، محمدعلی ترقی‌جاه، کامبیز درم­بخش، احمد وثوق احمدی، هادی روشن‌ضمیر، ابوالفضل خزاعی، میثم سلطانی، علیرضا محبی، حمید غبرانژاد، محمد جوادزاده، محمود زنده‌رودی، شمس­‌الدین غازی، عطاءالله ذی‌نوری، احمد محمدپور، محسن کرمی، پرویز کلانتری و محمدسعید نقاشیان اشاره کرد.

نمایشگاه نگار مکتب­‌خانه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۹ به نشانی میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای کوچه شهید صیرفی­‌پور، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی پذیرای علاقه‌مندان و دانش‌آموزان است.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ