جشنواره تجسمی فجر به برند تبدیل می‌شود

9

جلسه جشنواره تجسمی

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد گفت: حضور آثار حرفه‌ای از مدیاهای مختلف و با نگاه معاصر و خلاقانه جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر را به جشنواره‌ای متفاوت و یک برند ملی تبدیل می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، مجید ملانوروزی – مدیرکل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاستگذاری جشنواره تجسمی فجر – در جلسه شورای هنری جشنواره، اظهار کرد: تحول جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر از سال گذشته با برداشتن مرزهای بین رشته‌های هنری و محوریت نگاه معاصر و خلاقانه، اتفاق خوشایندی است. امیدواریم با آسیب‌شناسی دوره قبل و تاکید بر کیفیت آثار با توجه به رویکرد جشنواره، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با آثار حرفه‌ای‌تر و کیفی‌تر برگزار شود.

مجتبی آقایی – دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر – نیز در این جلسه گفت: جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به‌عنوان رخدادی اصیل و هنری با برنامه‌ریزی مناسب در این دوره باید به یک مناسبت و جشن ملی تبدیل شود و به‌صورت یک جریان متحدالشکل نقش پررنگ‌تری در فضای هنری داخلی و بین‌المللی داشته باشد.

او ادامه داد: برگزاری نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر تهران با توجه به رویکرد معاصر و معرفی ایده‌ها و آثار خلاقانه، نقش موثری بر ارتقای کیفیت جشنواره امسال دارد.

دبیر نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر همچنین با بیان گزارشی از روند امور این دروه از جشنواره، گفت: جشنواره تجسمی فجر در حال تبدیل شدن از یک جریان رقابتی به یک جریان تعاملی است.

در این جلسه، با تاکید بر ضرورت حضور هنرمندان حرفه‌ای خارجی در جشنواره مقرر شد با توجه به آثار و سوابق هنری و حرفه‌ای، حضور هنرمندان حرفه ای خارجی در شورای هنری جشنواره بررسی شود.

نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر از سوی دفتر هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بهمن ماه سال جاری در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد و هنرمندان، پژوهشگران و متقاضیان می‌توانند تا ۲۱ آذرماه در سایت جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir ثبت‌ نام و آثار خود را ارسال کنند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ