/ در جشنواره‌ی فیلم کوتاه چه خبر خواهد بود؟/

5

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

فیلم‌سازانی از کشور عراق و کربلا مهمان جشنواره‌ی فیلم کوتاه، اهدای نشان کیارستمی و تندیس مولانا و گسترش همکاری‌های سینمایی با اتحادیه اروپا از جمله خبرهای جشنواره‌ی فیلم کوتاه و انجمن سینمای جوانان است.

فیلمسازانی از کشور عراق و شهر کربلا مهمان سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران می‌شوند.

به گزارش ایسنا، در میان مهمانان خارجی جشنواره سی و سوم تعدادی از فیلمسازان و مدیران سینمایی عراق حضور دارند.

حیدر جلوخان مدیر عامل جشنواره فیلم النهج عراق، حسنین عمران مدیر جشنواره النهج عراق، باقر الربیعی کارگردان سینما، وثاب الصگر  کارگردان سینما و تلویزیون و سعد العصامی فیلمساز کانال ماهواره‌ای کربلا افرادی هستند که به عنوان مهمان به تهران می آیند.

در این میان  باقر الربیعی با فیلم «عکس»، وثاب الصگر  با فیلم «گذشته» و سعد العصامی با فیلم «فروشنده بخور» در بخش اسلام و صلح جهانی حضور دارند.

اهدای نشان کیارستمی و تندیس مولانا در جشنواره فیلم کوتاه تهران

در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، نشان کیارستمی و تندیس مولانا به افراد موثر در سینمای ایران بخصوص سینمای کوتاه اهدا می‌شود.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، یاد عباس کیارستمی فیلمساز بزرگ سینمای ایران و جهان با اعطای نشان او در سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران گرامی داشته می‌شود.

نشان کیارستمی که به افراد شاخص و تاثیرگذار سینما بخصوص فعالان فیلم کوتاه اهدا می‌شود، تلاشی است برای پاسداشت این فیلمساز فقید که نامش تا همیشه در تاریخ سینمای جهان جاودانه خواهد ماند.

همچنین از تندیس مولانا در جشنواره سی و سوم فیلم کوتاه تهران رونمایی می شود.

این تندیس که به پاسداشت فرهنگ و ادب کهن ایران اسلامی با عنوان مولانا طراحی شده است به عنوان نشان ویژه جشنواره به آثار برتر جشنواره فیلم کوتاه تهران اهدا می شود.

گسترش همکاری‌های سینمایی با اتحادیه اروپا تعمیق می‌شود

مدیر امور بین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران از برگزاری هفته فیلم با حضور شش کشور اروپایی در تهران خبر داد.

حسن دزواره ضمن اعلام این رویداد فرهنگی خاطرنشان کرد فیلم‌های کوتاه و بلندی از اتریش، فرانسه، ایتالیا، لهستان، هلند و سوئیس در محل موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درخواهند آمد و علاقه‌مندان می‌توانند از اول تا پنجم آذرماه در دوسانس عصرگاهی در این گردهمایی میان‌فرهنگی شرکت کنند.

انجمن سینمای جوانان ایران با هدف گسترش مناسبات بین‌المللی خود، تلاش دارد بحث تبادلات سینمایی خصوصا در بخش فیلم کوتاه را با سایر کشورهای جهان تعمیق بخشیده و در این راستا با بخش فرهنگی اتحادیه اروپا همکاری‌های جدید را آغاز کند. پیش از این نیز فرید فرخنده‌کیش، مدیرعامل این انجمن با سفر به جشنواره بین‌المللی فیلم دیدار در تاجیکستان زمینه‌های ارتباطات بین‌المللی انجمن را مورد تقویت قرار داده و تفاهم‌نامه‌های همکاری مثبتی را در این خصوص امضاء کرد.

گفتنی‌ست برگزاری هفته فیلم اروپا با همکاری «توماس کلویبر» رایزن فرهنگی سفارت اتریش و همچنین مشارکت موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.

برگزاری سه جشنواره منطقه‌ای تا پایان سال جاری

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران اعلام کرد به منظور گسترش و ارتقاء فرهنگ سینما و عکاسی و همچنین با هدف حفظ عدالت فرهنگی در تمامی نقاط کشور، این انجمن تا پایان سال جاری اقدام به برگزاری سه جشنواره منطقه‌ای خواهد کرد.

فرید فرخنده‌کیش ضمن اعلام این خبر افزود این جشنواره‌ها بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی برگزار می‌شود که پیش از این با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های خراسان رضوی، بوشهر، هرمزگان و منطقه آزاد قشم به امضاء رسیده است.

دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با تاکید بر تلاش این انجمن در جهت گسترش هیجان فرهنگی خصوصا در بخش فیلم کوتاه و عکس و لزوم تمرکززدایی رویدادهای فرهنگی از شهر تهران و تسری آن به تمام نقاط کشور، اعلام کرد که انجمن سینمای جوانان ایران سه جشنواره بینالود در مشهد (آذرماه)، جشنواره منطقه‌ای بوشهر (اسفندماه) و جشنواره قشم (اسفندماه) را در رئوس برنامه‌های آتی خود قرار داده است.

انتهای پیام 

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ