مجموعه «یاد» به نوشین رسید

3

عبدالحسین نوشین

دبیر مجموعه «یاد» از انتشار چهارمین جلد از این مجموعه و اختصاص مجلدهای بعدی به محمد قاضی، حسن مقدم و… خبر داد.

به گزارش ایسنا،جواد عاطفه، دبیر مجموعه «یاد» در انتشارات «ایده» گفت:پیش از این سه جلد از این مجموعه که عبارت بودند از «علی حاتمی» تالیف عباس بهارلو، «احمد محمود» تالیف حسین جاوید و «صمد بهرنگی» تالیف حسین‌ اصل‌عبدالهی به انتشار رسیده‌اند و چهارمین جلد از این مجموعه که به زندگی عبدالحسین نوشین اختصاص دارد، مراحل چاپ را پشت سر می‌گذارد.

او ادامه داد:این کتاب که به همت احسان حاجی‌پور تالیف و گردآوری شده نگاهی به زندگی هنری عبدالحسین نوشین؛ یکی از پیشگامان تئاتر ایران دارد و با تصاویر و اسناد متعددی همراه شده که قطعا برای مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر، جذابیت‌های زیادی دارد.

عاطفه ضمن بیان این مطلب که جلد چهارم از مجموعه یادها، ۱۰۰ صفحه دارد و به سبک و سیاق جلدهای قبل، چاپ و صحافی می‌شود، درباره روند انتشار سایر جلدها گفت: بعد از عبدالحسین نوشین، به سراغ فروغ فرخزاد، محمد قاضی و حسن مقدم خواهیم رفت.

او گفت:مجموعه یاد، یک مجموعه ۱۰۰ جلدی است که در فاز اول به بزرگانِ فقید در عرصه فرهنگ و هنر، از مشروطه به بعد اختصاص می‌یابد و تا درگذشتگان اخیر نیز تداوم دارد. به عنوان مثال مجلدهایی از این مجموعه برای زنده‌یادان سیمین دانشور، سیمین بهبهانی و محمدعلی سپانلو نیز در نظر گرفته شده که در مسیر انتشار قرار دارند.

دبیر مجموعه یاد در نشر «ایده» خاطرنشان کرد: قرار است در فاز دوم این پروژه به سراغ بزرگانی که در قید حیات هستند نیز برویم که البته تهیه و انتشار آن‌ها به سرعت انتشار کتاب‌های فاز اول بستگی دارد که تقریبا تعدادشان به ۴۴ رسیده است و در صف انتشار هستند.

عاطفه همچنین گفت: متاسفانه شرایطی که در بازار نشر وجود دارد باعث شده سرعت انتشار جلدهای مختلف از مجموعه یاد، با تاخیر روبرو شود اما امیدواریم در آینده با سرعت گرفتن این روند، شاهد انتشار جلدهای بعدی از این مجموعه باشیم.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ