محصولات استراتژیک منطقه زمینه‌ساز جذب گردشگر به خراسان‌جنوبی

3

زرشک.زعفران.عناب

رییس دانشگاه بیرجند گفت: زرشک و زعفران از محصولات انحصاری خراسان‌جنوبی به شمار می‌آیند و نقش محصولات استراتژیک در استان به عنوان یک جاذبه طبیعی برای جذب گردشگر قابل بررسی است.

به گزارش ایسنا، خلیل خلیلی، امروز (پنجم آبان ماه) در مراسم آیین تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: خراسان‌جنوبی به لحاظ کارکرد اجتماعی در مشاغلی از قبیل توریسم فعال نیست، اما در بخش کشاورزی و محصولات استراتژیک”زرشک، زعفران و عناب” شناخته شده است.

خلیلی با اشاره به اینکه بیرجند یک شهر دانشگاهی است، تاکید کرد: دانشگاه بیرجند وارد چهل و یکمین سال عمر خود شده و تاکنون در این دانشگاه اقدامات پژوهشی زیادی انجام شده است.

وی با اشاره به نتایج کارکردهای آموزشی دانشگاه، ادامه داد: در این راستا در ورودی‌های آموزشی در رتبه‌های اول کنکور قرار داریم.

رییس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه آموزش عالی در خراسان‌جنوبی قابل تقویت است، تصریح کرد:  در این راستا هرچه سرمایه‌گذاری انجام شود، نتیجه مطلوبی خواهد داشت.

خلیلی با اشاره به اینکه دانشگاه بیرجند قطب نگه دارنده جمعیت است، یادآور شد: دانشگاه بیرجند به لحاظ مقالات پژوهشی در رده‌های بالای دانشگاه‌های کشور است.

وی افزود: دانشگاه بیرجند خود را همراه پارک علم و فناوری می‌داند، چراکه اهداف یکی است و در راستای رسیدن به اهداف اصلی تلاش خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: بیرجند با توجه به شاخص‌های موجود از جمله هیئت علمی، دانشجویان به یک شهر فرهنگی و دانشگاهی تبدیل شده است.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ