معرفی داوران سوگواره «سرخ و سیاه به رنگ عشق»

3

سوگواره سرخ و سیاه

دبیر سومین سوگواره «سرخ، سیاه به رنگ عشق» با اعلام اسامی هیات انتخاب و داوری این دوره از سوگواره، از هنرمندان و متقاقضیان شرکت در این سوگواره خواست تا آثار خود را تا ۳۰ آبان‌ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی برج میلاد تهران، مسعود زنده‌روح کرمانی گفت: کاظم چلیپا، مرتضی اسدی و احمد خلیلی‌فرد به‌عنوان هیأت انتخاب و داوری رشته نقاشی، افشین شاهرودی، مجید ناگهی و یلدا معیری به‌عنوان هیأت انتخاب و داوری رشته عکاسی، مصطفی اسداللهی، فرزاد ادیبی و کوروش پارسانژاد به‌عنوان هیأت انتخاب و داوری رشته پوستر و علی هاشمی شهرکی، حسام‌الدین طباطبایی و پژمان رحیمی‌زاده به‌عنوان هیأت انتخاب و داوری رشته تصویرگری این دوره از سوگواره «سرخ، سیاه به رنگ عشق» معرفی شده‌اند.

او ادامه داد: رشته نقاشی برای اولین‌بار است که به سوگواره اضافه شده و با نگاه به هنر دینی و نقاشی مذهبی و همچنین رویکرد جدی به نقاشی قهوه خانه‌ای که نقاشی روایی با درون‌مایه‌های رزمی و مذهبی است که مبدأ آن سنت قصه‌خوانی، مرثیه‌سرایی و تعزیه‌خوانی است مورد توجه است و امیدواریم مورد توجه هنرمندان تجسمی قرار گیرد.

به گفته زنده‌روح، براساس مسابقات نقاشی همه مسابقات، این سوگواره نیز در بخش نقاشی به‌صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود و متقاضیان شرکت در این رشته باید تا ۲۸ آبان‌ماه تصویر اثر خود را در سایت  www.miladfestival.ir وارد کنند و پس از پذیرفته شدن باید اصل اثر خود را به دبیرخانه تحویل دهند.

دبیر سومین سوگواره «سرخ، سیاه به رنگ عشق» اظهار کرد: تمام داوران این دوره از اساتید و فعالان رشته خود هستند و امید است که امسال با حضور این گروه داوری، این سوگواره در سطح خیلی خوبی برگزار شود.

سومین سوگواره «سرخ و سیاه به رنگ عشق» به همت شرکت برج میلاد تهران و به‌مناسبت ایام ماه محرم و صفر در چهار رشته عکاسی، پوستر، تصویرگری و نقاشی برگزار می‌شود و مراسم اعلام برگزیدگان همزمان با رحلت پیامبر اکرم (ص) و مصادف با شهادت امام رضا (ع) ۹ آذرماه برگزار می‌شود و نمایشگاه آثار راه‌یافته به این دوره از سوگواره تا ۱۷ آذرماه در نگارخانه میلاد میزبان علاقه‌مندان است.

هدف از این سوگواره ثبت جلوه‌های معنوی و حضور پرشور مردم در برگزاری آیین‌های ایام محرم و صفر و نمایش فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و اهمیت این ماه‌ها در فرهنگ غنی شیعه در نقاط مختلف ایران است. برگزاری نمایشگاه از این آیین پرشکوه و دستیابی به آثار ارزشمند هنرمندان تجسمی از دیگر اهداف برگزارکننده است. 

متقاضیان شرکت در رشته نقاشی می‌توانند با مراجعه به سایت www.miladfestival.ir پس از ثبت نام، تصویر سه اثر خود را برای شرکت در سوگواره ارسال کنند.

افتتاحیه و اهدای جوایز این سوگواره همزمان با رحلت پیامبر اکرم (ص) و مصادف با شهادت امام رضا (ع) ۹ آذرماه ساعت ۱۷ در سالن نگارخانه تهران برج میلاد برگزار می‌شود و نمایشگاه تا ۱۷ آذرماه ۱۳۹۵ در نگارخانه میلاد در معرض دید عموم قرار دارد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ