میزبانی بانک ملی ایران از نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس

1

بانک ملی ایران

اولین جلسه مشترک مدیران‌عامل بانک‌های دولتی با نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور معاونان و مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی به میزبانی بانک ملی ایران در ساختمان موزه بانک برگزار شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، با توجه به قدمت بیش از سه دهه‌ای قانون بانکداری بدون ربا و وجود نواقص و کاستی‌های این قانون، کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حال تدوین قوانین جدید این حوزه با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و مسئولان اجرایی بانک‌های دولتی است و این نشست به منظور تبادل نظر، انتقال دانسته‌ها و آگاهی از نظرات و پیشنهادات سازمان‌ها و اشخاص مرتبط با موضوع تشکیل شد.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح اصلاح نظام بانکی در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از سال ۶۲ تاکنون قانون جدیدی در خصوص مسائل بانکی تدوین نشده و این امر باعث مشکلاتی در حوزه عقود بانکداری اسلامی، شفاف‌سازی صورت‌های مالی و سایر امور اقتصادی کشور شده و برای رفع مشکلات اقتصادی و پاسخگویی به دغدغه مراجع عظام و مردم باید با اصلاح قوانین، نقاط ضعف آن را برطرف کنیم .

همچنین در این جلسه فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی وجود یک قانون روان در حوزه بانکی را مشکل گشای اکثر پیچیدگی‌های اقتصادی دانست و گفت: بانک‌ها باید پایداری و ثبات مالی داشته باشند و هر موضوعی که به این بحث خدشه وارد کند، به اقتصاد کشور ضربه خواهد زد و شأنی بالاتر از حفظ حقوق سپرده‌گذاران در سیستم بانکی وجود ندارد.

وی در ادامه به آماده‌شدن لایحه اصلاح قانون نظام بانکی توسط بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی اشاره کرد و گفت: در روزهای آینده این لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

در این جلسه محمدرضا حسین‌زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و مدیرعامل بانک ملی ایران با شرح مختصری از سابقه تاریخی تأسیس بانک ملی ایران گفت: بانک‌ها برای خدمت به مردم تشکیل شده‌اند و در این راستا مجلس و به‌ویژه کمیسیون اقتصادی را همیشه در کنار خود داشته و بنابراین هماهنگی با نمایندگان و ارائه خدمات رضایت‌بخش به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.

عملکرد نظام بانکی، عقود اسلامی، مبارزه با پولشویی(FATF)، عملکرد نظارتی بانک‌ها، مطالبات بانک‌ها از دولت، افزایش سرمایه بانک‌های دولتی و سایر مسائل حوزه نظام بانکی از مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ