کارگردانی که پس از ۱۱ سال دوری فیلم می‌سازد

1

روبرتو بنینی

«روبرتو بنینی» کارگردان و بازیگر مطرح و برنده اسکار ایتالیایی از ساخت یک فیلم جدید پس از ۱۱ سال دوری از سینما خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، «روبرتو بنینی» که در سال ۱۹۹۹ با ساخت فیلم تحسین شده «زندگی زیباست» موفق به کسب سه جایزه از جمله بهترین فیلم و بازیگری مرد اسکار شد، در جریان جشنواره فیلم رم از ساخت یک فیلم کمدی جدید خبر داد.

این بازیگر، کارگردان و نویسنده سینما، تئاتر و تلویزیون به عنوان یکی از میهمانان ویژه جشنواره فیلم رم در این رویداد سینمایی حضور یافت و اعلام کرد که در حال حاضر مشغول نگارش یک فیلم جدید است و دوباره به ژانر کمدی باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: پس از تجاربی که در طی این چند سال دوری از سینما در تلویزیون و تئاتر کسب کرده‌ است، علاقه زیادی به ساخت فیلمی بسیار شاد و مفرح دارد.

وی آخرین بار ۱۱ سال پیش در مقام کارگردان فیلم «ببر و برف» را ساخت اما این فیلم به هیچ عنوان نتوانست به موفقیت‌های بین‌المللی در حد «زندگی زیباست» دست پیدا کند و سپس او در یک دهه اخیر بیشتر زمان خود را در تلویزیون سپری کرد و در شبکه تلویزیونی «RAI» ایتالیا دو برنامه تلویزیونی «دوزخ دانته» و «ده فرمان» را اجرا می‌کرد.

«بنینی» در سال ۱۹۹۹ فیلم «زندگی زیباست» را ساخت، فیلمی که سه جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی، بهترین بازیگر مرد و بهترین موسیقی متن را از آن خود کرد و «بنینی» را در کنار «لارنس اولیویه» به عنوان تنها سینماگران تاریخ جاودانه کرد که برای فیلمی که خودشان کارگردانی کردند، برنده جایزه اسکار بازیگری شده‌اند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ