یادداشت مدیر رادیو ایران پس از موفقیت ۲ برنامه ایرانی در آسیا

1

مدیر رادیو ایران

معرفی برگزیدگان جشنواره «ای‌بی‌یو» و انتخاب ۲ برنامه برتر از رادیوی ایران، بهنام احمدپور مبارکه، مدیر رادیو ایران را بر آن داشت تا با نگارش یادداشتی به تشریح این موفقیت بپردازد.

در یادداشت مدیر رادیو ایران که نسخه‌ای از آن به ایسنا ارسال شده آمده است:

«حضور موفق در جشنواره های رادیویی، به ویژه جشنواره های بین المللی که بی شک یکی از مهمترین آنها، جشنواره برنامه های رادیو – تلویزیون A.B.U است، بی تردید نقطه عطفی در زندگی حرفه ای و هنری هنرمندان رادیو و تلویزیون محسوب می شود. برنامه سازی که می خواهد در این عرصه گام بردارد باید علاوه بر توانمندی حرفه ای، استعداد و خلاقیت، ظرفیت پذیرش نقد و پشتکار در آموختن و به کار بستن را داشته باشد. هر ساله، هنگام ابلاغ که آیین نامه اجرایی جشنواره A.B.U به شبکه های رادیویی اکثر برنامه سازان علاقمند و خوش ذوق این رسانه فعالیتشان را برای حضور حرفه ای و موفق در مسیر پر پیچ و خم جشنواره شروع می کنند. ابتدا ایده های خود را با همکاران و کارشناسان درمیان می گذارند و پس از جلسات متعدد، طرح ذهنی خود را در استودیو اجرایی می کنند، پس از آن ممکن است بارها و بارها با حذف و اضافه بعضی از آیتم‌ها و تدوین های مکرر، اثر مورد نظرشان را برای اعلام نظر مدیر گروه و یا هریک از کارشناسان رسانه در معرض نقد قرار دهند. چه بسا در همین مرحله، طرح و برنامه به طور کامل دستخوش تغییر و یا اصلاح شود  و برنامه ساز به ناچار کل پروسه را از نو شروع کند. پس از این مرحله، داوری درون شبکه‌ای آغاز می‌شود و آثار برتر در هر یک از بخش‌های جشنواره، برای بررسی و داوری به دبیرخانه معاونت صدا ارسال می شود، درصورتی که یک اثر رادیویی از میان انبوه برنامه های ارسالی از شبکه های متعدد رادیویی، به عنوان برنامه منتخب رادیو در قالب مربوطه به حوزه بین الملل سازمان صدا و سیما ارسال شود مجدداً همراه با کلیه آثار دریافت شده از رادیوهای مراکز استان، برون مرزی و … داوری شده، اگر برنامه ای از این مرحله نیز با موفقیت بگذرد برای بخش انتخاب آثار A.B.U ارسال می شود. در این مرحله نیز در هر بخش از میان همه آثار برگزیده شبکه های متعدد رادیویی در دو قاره آسیا و اقیانوسیه، چهار برنامه بعنوان برنامه های راه یافته به بخش نهایی انتخاب شده و سرانجام یکی از آن چهار برنامه به عنوان برنامه برتر انتخاب می شود …»

بهنام احمدپور مبارکه در ادامه با یادآوری اینکه حسین معصومی با “ایرانی آنلاین” چنین مسیری را با موفقیت پشت سر گذاشت، نوشته است:

«حسین معصومی یکی از برنامه‌سازان مستعد و کارنامه‌دار رادیوست که با شناخت مناسب فضای رسانه ای امروز و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی، طرحی مدرن و متناسب با نیاز روز مخاطب ارائه داده و در این مسیر با درک دقیق شرایط توانسته پیوند مناسبی بین رسانه سنتی رادیو و رسانه های جدید بوجود آورد. به عبارت دیگر وی توانسته ظرفیت رسانه‌های مجازی و شبکه های اجتماعی را به خدمت رادیو در آورد. همین ایده جسورانه و متفاوت در کنار اجرای جذاب و پرنشاط سید حسین حسینی بود که سرانجام هیات داوران بخش نهایی A.B.U را متقاعد کرد که ایرانی آنلاین را بعنوان برترین برنامه تعاملی سال ۲۰۱۶ انتخاب کنند.
خوشبختانه امروز رادیو همکارانی نظیر حسین معصومی کم ندارد. در رادیو ایران و سایر شبکه های رادیویی نسلی از برنامه سازان جوان، جسور و آینده دار در کنار برنامه سازان با تجربه، حرفه‌ای و صاحب سبک در حال آموختن و تجربه کردن هستند که نوید رویش جوانه هایی نو براین درخت تناور را می دهند به شرط آنکه بخواهند و … بخواهیم.»

به گزارش ایسنا، دو برنامه رادیویی ایرانی جوایز «ABU» را در بخش‌های درام و برنامه‌های تعاملی کسب کردند و از دو برنامه تلویزیونی تقدیر به عمل آمد.

نمایش رادیویی «ارتعاش» تولید صدا و سیمای مرکز گیلان و برنامه تعاملی رادیویی «ایرانی آنلاین» تولید رادیو ایران، برنده جوایز نقدی و تندیس جوایز «ABU» شدند .در این بخش آثاری از چین، نیوزلند و ژاپن رقیب محصولات ایرانی بودند.

همچنین از فیلم داستانی «تصمیم من» ساخته  «مهناز آذین» در بخش کودک و مستند «پل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی «امیرحسین نوروزی» در بخش ویژه چشم انداز، قدردانی شد. ایرانی‌ها در هشت بخش‌ تلویزیونی موفق به کسب هیچ جایزه‌ای نشدند و فقط به قدردانی از «تصمیم من» و «پل» بسنده شد.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ