برگزاری یادواره سرداران شمال‌غرب در ۱۰ آبان

0

یادواره شهدای مدافع حرم فاتحین

معاون هماهنگ کننده قرارگاه حمزه سیدالشهداء از برگزاری یادواره سرداران و ۲۵۰ شهید اطلاعات شمال غرب در ۱۰ آبان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسوار در نسشت خبری یادواره شهدای اطلاعات قرارگاه حمزه (ع) با اعلام این خبر گفت: این یادواره در ۱۰ آبان ماه در حسینیه اعظم ثارالله در ساعت ۹ صبح برگزار خواهد شد.

وی گفت: ۲۰ شهید به عنوان شهدای شاخص و شناخته شده انتخاب شده‌اند که ۱۷ شهید برای آذربایجان غربی و ۳ شهید برای استان کردستان هستند.

وی افزود: برای هریک از این شهدا کتابی چاپ خواهد شد که در روز یادواره رونمایی می‌شود.

سردار شهسوار با اشاره به اینکه یادواره‌ها باید پیام خاصی را به مخاطب منتقل کنند و ماندگار باشند اظهار کرد: شکل برگزاری این یادواره نسبت به سنوات گذشته و استان دیگر کشور تغییر پیدا کرده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، از سخنرانی محور بودن به نمایش گونه بودن تغییر پیدا کرده است.

وی گفت: دو یادمان یک پیکره از شهدای اطلاعات به طور هم زمان در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان در پارک ملت در ۹ آبان‌ماه رونمایی خواهد شد.

سردار شهسوار با اشاره به اینکه چهار نشریه تا کنون درباره شهدای اطلاعات انتشار یافته گفت: پنجمین نشریه نیز در روز یادواره انتشار پیدا خواهد کرد.

وی درباره دیگر اقدامات انجام شده یادواره گفت: یک فیلم ۱۰۰ دقیقه‌ای با هماهنگی صداوسیما در چند روز مانده به ایام یادواره از شبکه استانی پخش خواهد شد و همچنین یک مستند ۲۰ دقیقه‌ای که بیانگر فعالیت‌ها و اقدامات عملیاتی و اطلاعاتی نیروهای استان در چند سال گذشته است، در محل یادواره رونمایی می‌شود.

سردار شهسوار با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب (زنده نگداشتن یاد شهدا) درباره اهمیت برگزاری یادواره‌ها گفت: با برگزاری یادواره‌ها، فرهنگ ایثار و فداکاری را یادآوری می‌کنیم و این یادآوری خاطره شهدا اثرات روانی داشته، چون محفل شهدا فضای نور و شهیدان از رایحه‌های بهشتی هستند.

وی همچنین درباره مقام بالای شهیدان اطلاعات گفت: این شهیدان افراد باسواد، متعهد، کاردان و باایمانی بودند که چه در دوران زندگی و چه در هنگام شهادت به صورت گمنام زندگی کرده و با رشادت‌ها و فعالیت‌های خود چه در ۸ سال دفاع مقدس و در دفاع از ۳۸ منطقه شمال غرب به عنوان چشم بینای فرمانده باعث پیروزی‌های بسیاری برای کشور شده‌اند و پرچم انقلاب و اسلام در منطقه را به احتزاز در آورده‌اند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ