تفاهم‌نامه نشر ایران و صربستان امضاء شد

3

نمایشگاه کتاب بلگراد

انتشارات الهدی و اتحادیه ناشران صربستان، اولین تفاهمنامه فرهنگی نشر بین دو کشور را امضاء کردند.

به گزارش ایسنا، در حاشیه حضور ایران به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب بلگراد، این تفاهم‌نامه دوجانبه با حضور محسن سلیمانی، رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان، حمید دهدشتی،معاون انتشارات و تولید فنی موسسه الهدی، داود محمدی معاون بازرگانی گروه انتشاراتی الهدی و خانم انا اوپاچی،رییس اتحادیه ناشران صربستان و دیان پاپیچ رییس انتشارات لاگونا و نماینده اتحادیه ناشران در غرفه آژانس ادبی نوروز به امضاء رسید.        

                   
در این ملاقات طرفین ضمن معرفی گزیده‌ای از فعالیت‌های موسسات خود بر علاقه‌مندی بر همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور تاکید کردند.

طبق این تفاهم‌نامه درخصوص همکاری و تبادل اطلاعات بین ناشران دوکشور با رعایت ضوابط حقوق بین‌المللی کتاب و همچنین تقویت همکاری‌های دو جانبه برای تبادل آثار صربی و فارسی و نیز خلق اثار مشترک از دیگر موارد توافق شده است. به همین منظور بروشورهای گروه انتشاراتی الهدی به زبان انگلیسی جهت انتخاب کتاب در اختیار طرف صربی قرار گرفت.

طرف صرب پس از اطلاع از فعالیت‌های گروه انتشاراتی الهدی که نمایندگی ۲۵ ناشر بزرگ ایران را بر عهده دارد و تمجید از این فعالیت‌ها، در خصوص انجام همکاری‌های مشترک بسیار ابراز تمایل کردند.
طبق توافقات صورت گرفته در این دیدار، به زودی کتاب‌های صربی نیز معرفی می‌شود تا همکاری‌های طرفین برای انتخاب کتاب مورد نظر آغاز شود.

 به گزارش ایسنا همچنین شرکت انتشارات علمی و فرهنگی نیز با راه‌اندازی غرفه، عرضه و معرفی کتاب‌های دو زبانه، توزیع کاتالوگ و بروشور به زبان انگلیسی، و برگزاری جلسات و ملاقات‌های تخصصی یکی از مجموعه‌های فرهنگی فعال در آن نمایشگاه کتاب بلگراد محسوب می‌شود.

به گفته عارف وکیلی، مدیر بین‌الملل شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، در این نمایشگاه چهل و سه اثر از کتاب‌های پرنده آبی (Blue Bird Books ) متعلق به واحد کودک و نوجوان آن انتشارات عرضه شده است که با توجه به کیفیت بالای تصویرگری و داستانی کتاب‌های مذکور مورد استقبال مراجعه کنندگان قرار گرفته است.

او با اشاره به تجربه موفق آن انتشارات در فروش حق چاپ (کپی رایت) در یکسال گذشته ادامه داد: مذاکرات خرید و فروش حق چاپ (کپی رایت)، شناسایی کتاب‌ها و آثار جدید در حوزه کشورهای بالکان، عقد تفاهم نامه‌های همکاری با ناشران و موسسات فرهنگی و آموزشی صربستان، جلسه با مولفان، مترجمان و تصویرگران، و تولید مشترک کتاب‌های چند زبانه، از اهم فعالیت‌های غرفه شرکت انتشارات علمی و فرهنگی در نمایشگاه مذکور است.

شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد که بزرگترین و مهمترین نمایشگاه کتاب در حوزه کشورهای بالکان محسوب می‌شود از ۲۳ اکتبر ۲۰۱۶  آغاز به کار کرده است و تا ۳۰ اکتبر ادامه خواهد  داشت.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ