رعایت نکردن قوانین ایران و عراق جایز نیست

5

شبیری زنجانی

آیت‌الله سید موسی شبیری زنجانی با تاکید بر رعایت قوانین خروج از کشور برای زائران اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: رعایت نکردن قوانین ایران و عراق، مانند اخذ ویزا و پرداخت خروجی و… از سوی بعضی از زائران که بعضاً موجب بی‌نظمی می‌شود و دارای تبعات امنیتی است، جایز نیست.

به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در پاسخ به این استفتاء که “رعایت نکردن قوانین ایران و عراق، مانند اخذ ویزا و پرداخت خروجی و… از سوی بعضی از زائران که بعضاً موجب بی‌نظمی می‌شود و دارای تبعات امنیتی است، چه حکمی دارد؟” پاسخ داد: جایز نیست.

آیت‌الله شبیری زنجانی همچنین در پاسخ به این سوال که “با توجه به ازدحام جمعیت برای زیارت اربعین، آیا زیارت اربعین اختصاص به خود روز اربعین دارد یا ایام قبل و بعد از اربعین را نیز شامل می‌شود؟” اظهار کرد: ثواب خاص زیارت اربعین برای کسی است که در همان روز حضرت سیدالشهدا (ع) را زیارت کند.

وی ادامه داد: کسانی که در این ایام موفق به زیارت می‌شوند، به ثواب تعظیم شعائر الهی نائل می‌شوند و از آنجا که برای جلوگیری از ازدحام، زیارت خود را قبل یا پس از این روز انجام می‌دهند، ان‌شاءالله پاداش و ثواب زیارت روز اربعین هم به آنها عنایت شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ