هر انسان آزاده‌ای می‌تواند از صحیفه سجادیه بهره‌برداری کند

1

کنگره امام سجاد (ع)

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) به‌عنوان صدقه جاریه‌ای یاد کرد که روزبه‌روز با شعاع بیشتری در حال نورافشانی به سراسر جهان است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدرضا سلیمانی در حاشیه آغاز کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، ضمن تسلیت ایام شهادت علی بن الحسین(ع)، اظهار کرد: امام زین‌العابدین(ع)، شخصیت ارزشمندی است که ادامه حیات دین مبین اسلام، به روشنگری‌ها و اقدامات مدبرانه آن حضرت ارتباط دارد.

 وی با بیان اینکه حضرت سجاد(ع) با صحیفه سجادیه به بسیاری از خلأهای ارتباطی مخلوق با خالق پایان داد، افزود: در دنیای پرتلاطم امروزی که بشر از خلاء معنویت رنج می‌برد، هر انسان آزاده‌ای که به دنبال ارتباط معنوی و گفتگوی عاشقانه، صمیمانه، خاضعانه و خاشعانه با معبود است می‌تواند از صحیفه سجادیه به‌عنوان بهترین راهنما بهره‌برداری کند.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سلیمانی عنوان کرد: سخنان زیبا، پربار و انسان‌ساز امام سجاد(ع) در قالب دعا و نیایش یک مکتب بزرگ شامل یک دوره کامل اعتقادات، عرفان مبتنی بر فرهنگ رفیع اهل‌بیت(ع) و اخلاق است که تشنگان معارف الهی را سیراب می‌کند.

 وی در ادامه به شجاعت امام سجاد(ع) اشاره کرد و گفت: اقتداری را که در خطبه و کلام آن حضرت مشاهده می‌کنیم حرکتی طوفانی است که پایه‌های ظلم و استکبار را به لرزه درمی‌آورد.

دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور تصریح کرد: خطبه‌های غرّا و شجاعانه امام زین‌العابدین(ع)، الگوی مناسبی برای سیاستمداران مسلمان و آزاده در سراسر جهان است چراکه زبان منطق بهترین سلاح برای منادیان حق است.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سلیمانی، همچنین از کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) به‌عنوان صدقه جاریه برای تمامی افرادی که در شکل‌گیری، تداوم و تقویت این حرکت فرهنگی مهم نقش داشته‌اند به‌ویژه علما و بزرگان استان هرمزگان، خاصه نماینده معزز ولی‌فقیه و استانداران وقت یادکرد.

 وی افزود: این حرکت ارزشمند که از هرمزگان شکل گرفت و روزبه‌روز با شعاع بیشتری در حال نورافشانی به ایران اسلامی است، با اقداماتی که طی سال‌های اخیر در بُعد بین‌المللی صورت گرفته، شاهد پرتوافشانی آن در سراسر گیتی نیز هستیم که این نویدبخش آینده‌ای بسیار روشن است.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پرداختن به آموزه‌های امام سجاد(ع)، صحیفه سجادیه و رساله الحقوق در حوزه‌های مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، تبلیغی و ترویجی را از مهم‌ترین ویژگی‌های کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) دانست و تصریح کرد: دست‌اندرکاران این حرکت ارزشمند مصمم هستند تا از همه ظرفیت‌های موجود برای معرفی چهره تابناک امام زین‌العابدین(ع) استفاده کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سلیمانی با اشاره به برنامه‌ریزی ستاد کنگره با محوریت نماینده معزز ولی‌فقیه در هرمزگان برای راه‌اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه در شهر مقدس قم، بیان کرد: بنده به‌عنوان یک خادم فرهنگی و خدمتگزار عرصه مساجد کشور بر خود فرض می‌دانم که از این اقدام هوشمندانه، مدبرانه و ارزشمند قدردانی کنم.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ