تأکید بر بهره‌برداری فرهنگی از حماسه‌ اربعین در دروازه‌ عتبات

4

اربعین حسینی

در نشست کمیته‌ی اطلاع‌رسانی و مستندسازی ستاد اربعین ایلام بر بهره‌برداری فرهنگی از حماسه‌ی اربعین تأکید شد.

به گزارش ایسنا، «توفیق عقابی»، قائم‌ مقام صداوسیمای مرکز ایلام در این نشست اظهار کرد: مردم ایلام در چند سال گذشته با وجود کمبود امکانات سنگ‌تمام گذاشتند و در این میان رسانه‌ها نیز با تبیین ظرفیت‌های مردمی گامی بلند در این راستا برداشتند.

وی با بیان اینکه مرز مهران امن‌ترین و نزدیک‌ترین مرز به عتبات عالیات است، ادامه داد: امسال باید با برنامه‌محوری عظمت این حماسه به بهترین وجه مستندسازی شود.

قائم‌مقام صداوسیمای مرکز ایلام بر بهره‌برداری فرهنگی از حماسه‌ی اربعین گفت: شعار پیاده‌روی اربعین امسال «انی احامی ابداً عن دینی»، انتخاب‌شده که در واقع نشانه‌ی این است که اربعین به‌عنوان یکی از مناسبت‌های مهم موردتوجه جهان اسلام است.

عقابی با تاکید بر اینکه پیاده‌روی اربعین هراس و لرزه را بر پیکره‌ی دشمنان اسلام وارد می‌کند و از طرفی دیگر ایران‌هراسی را در بین کشورهای جهان می‌زداید، گفت: امروز استان ایلام به برکت اربعین برای همه‌ی جهان اسلام شناخته‌شده است و عکاسان و روزنامه‌نگاران می‌توانند زیباترین صحنه‌ی دلدادگی محبان اهل‌ بیت (ع) را به نمایش بگذارند.

به گزارش ایسنا، در این نشست بر صدور کارت تردد خبرنگاران در ایام اربعین، محل اسکان و تغذیه‌ی آنان تاکید شد.

تاکید بر معنویات و مسائل فرهنگمی، برپایی نماز جماعت در قسمت‌های مختلف استان با حضور زائران عتبات، برپایی عزاداری‌های سنتی در سوگ سید و سالار شهیدان، تشویق اتباع بیگانه برای مراجعه به مرزهای خوزستان و شناسایی ظرفیت‌های دفاع مقدس ایلام ازجمله وظایف رسانه‌ها در این ایام عنوان شد.

مدیران صداوسیمای مرکز ایلام از پوشش کامل حماسه‌ی اربعین، ارتباط با شبکه‌های مختلف و تقویت رادیو اربعین در نقاط مختلف استان تا بغداد خبر دادند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ