رسانه اسیر احزاب نباشد

3

رییس بسیج رسانه کشور با بیان اینکه همه ما درخصوص بهره‌وری پایین در کشور مسؤول و مقصر هستیم و رسانه‌ها از همه مسؤول‌ترند، با اشاره به اینکه چاه را می‌بینیم و به کسی چیزی نمی‌گوییم، تاکید کرد: رسانه نباید اسیر احزاب و جیره‌خوار آنان باشد.

به گزارش ایسنا، مسعود بصیری در نشست با اصحاب رسانه استان مرکزی در اراک گفت: در طول تاریخ بخش‌های وسیعی از پهنه کشور را به دلیل بی‌کفایتی‌ها از دست داده‌ایم و با بی‌تفاوتی از کنار آنها می‌گذریم.

وی تصریح کرد: همه توجیهات در این زمینه‌ها توجیه شیطان برای فریب دادن انسان چه در مسائل خانوادگی و چه در مسائل ملی و بین‌المللی است، اما می‌خندیم و باورمان نمی‌شود که چه اتفاقی در اطراف ما در حال روی دادن است.

بصیری ادامه داد: هیچکس در اعتراض به جدا شدن بحرین از ایران به خیابان نیامد و در این زمان مردم در سینماها مشغول تماشای فیلم بودند، این کاری است که رسانه‌ها می‌توانند با سرگرم کردن مردم به موضوعات بی‌اهمیت با انسان انجام ‌دهند.

وی با اشاره به قدرت رسانه و نقش موثر آن بر استیلای پرچم کفر در کشور در دوران پهلوی، افزود: سوق دادن مردم به مسائل بی‌اهمیت که توسط رسانه‌ها صورت گرفته بود ملت را به خواب فرو برده بود. این رسانه‌های غربی و تشکیلات وابسته به غرب بودند که بر کشور حکومت می‌کردند نه محمدرضا شاه. 

مسؤول بسیج رسانه کشور ادامه داد: اینترنت کشور روز به روز ارزان‌تر می‌شود، ۹۵درصد گوشی‌های موبایل وارد شده به کشور قاچاق است و هفته‌ای دو کتاب در تلگرام می‌خوانیم.

وی با بیان اینکه با توجه کردن به مسائلی همچون ازدواج و طلاق بازیگران و فوتبالیست‌ها ادای غربی‌ها را درمی‌آوریم، اظهار کرد: تصور ما بر این است که دنیای غرب نیز به این امور مشغول است؛ در حالی که میزان بهره‌وری ما را با میزان بهره‌وری بالای کشورهای غرب نمی‌توان مقایسه کرد.  

او در بخشی از صحبت‌هایش تصریح کرد: این وضعیت بدی است که نماینده مدیران مسؤول در هیات نظارت بر مطبوعات، به جای اینکه از میان مطبوعاتی‌ها و رسانه‌ای‌ها باشد، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد است.

بصیری همچنین گفت: از ۶۰ هزار خبرنگار و هنرمند بیمه شده در کشور، بیمه ۱۵ هزار نفر حذف شده اما هیچ اعتراضی از سوی رسانه‌ها نسبت به این مهم صورت نمی‌گیرد.

بصیری با طرح این پرسش که پول مطبوعات کجا هزینه می‌شود که فعالان رسانه بدون بیمه رها شده‌اند، افزود: جامعه رسانه باید در مقابل بیمه نشدنش بایستد و نباید اجازه دهد هر روز قوانین و تغییرات جدید و بی‌ثمر به آنها تحمیل شود. آنها باید اعتراض کرده و سکوت نکنند.

وی ادامه داد: درد جامعه بسیجی با بسیج رسانه حل می‌شود، به شرطی که حق خود را مطالبه کنیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست از فعالان بسیج رسانه تقدیر به عمل آمد و در پایان بصیری به سوالات مدعوین پاسخ داد. 

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ