امید هنرمندان صنایع دستی به تدبیر رییس‌جمهور است

2

افتتاح نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی عودلاجان

دبیر شورای عالی تشکل‌های غیردولتی صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در نامه‌ای به حسن روحانی – رئیس‌جمهور – خواستار توجه به برخی نکات در انتخاب رئیس بعدی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد.

به گزارش ایسنا، حسین بختیاری – دبیر شورای عالی تشکل‌های غیردولتی صنایع دستی – در این نامه که در اختیار ایسنا نیز قرار گرفته، آورده است:

«جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهور

با تقدیم سلام و احترام

همان‌گونه که مستحضرید عرصه فرهنگ تعیین‌کننده‌ترین ویژگی ایران اسلامی است و همواره از آن به مثابه مزیت اصلی کشور یاد می‌شود و حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مهم‌ترین بخش‌های فرهنگی کشور و کلید حل بسیاری از مشکلات و چالش‌هایی چون اشتغال و رشد اقتصادی در آن نهفته است. مقوله‌ای که در دنیای امروز، کشورها برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری بسیاری درخصوص رشد آن کرده‌اند و بحمدالله تلاش‌های صورت‌گرفته در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دولت تدبیر و امید موثر و کارساز بوده و زحمات آقایان دکتر محمدعلی نجفی و دکتر مسعود سلطانی‌فر ریاست و نیز مجموعه معاونین این سازمان، شایسته تقدیر و تشکر است.

با عنایت به تغییرات احتمالی در مدیریت این سازمان، اشاره به برخی نکات برای استمرار برنامه‌ها و رشد فعالیت‌های آن ضروری به نظر می‌رسد. ریاست این سازمان فرهنگی می‌بایست با رعایت اعتدال در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مدیریت بپردازد و از داشتن رویکرد بخشی نگری پرهیز کند، چراکه تنها در این وضعیت می‌توان ظرفیت‌های بزرگ نهفته در آن را به فعالیت رساند و این‌که داشتن آگاهی و شناخت کافی نسبت به ماهیت این سازمان و فعالیت‌های اجرایی آن، امری مهم و تعیین‌کننده است که ریاست جدید این سازمان می‌بایست واجد این خصوصیت باشد.

تردیدی نیست که عرصه صنایع دستی به سبب داشتن ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی عظیم در تحقق اقتصاد مقاومتی تعیین‌کننده است و در معرفی و احیای هویت اسلامی ایرانی این مرز و بوم، فرصت ارزنده‌ای است که در صورت حمایت و توجه لازم خواهد توانست جایگاهی مهم در توسعه کشور عهده‌دار باشد. فعالان این حوزه انتظار دارند با تدبیر دولتمردان، زمینه‌های مناسب و مساعد برای توسعه فعالیت‌های‌شان مهیا گردد. در پایان امید جامعه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی ایران به تدبیر ریاست محترم جمهور است که با توجه به شاخص‌ها و نه اشخاص و نیز با عنایت به ظرفیت‌های انسانی موجود در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به انتصاب رئیس جدید این سازمان اقدام فرمایید.»

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ