انتقاد از بی‌توجهی برخی دستگاه‌ها و شرکت‌ها به استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر

8

رستمیان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: مشکل عمده‌ی این دستگاه فرزندان بیکار جامعه‌ی هدف هستند که متأسفانه دستگاه‌های اداری و شرکت‌های استان در اجرای قوانینی که به این قشر مربوط می‌شود کوتاهی می‌کنند.

«سلیمان رستمیان» با حضور در دفتر ایسنا، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی در حوزه ایثار، شهادت و ازخودگذشتگی علاوه برداشتن اجر و پاداش الهی موجب همبستگی بهتر  و مقابله بانفوذ فرهنگی دشمنان نظام و انقلاب می‌شود.

تقدیر از فعالیت‌های ایسنا در پیگیری مشکلات خانواده‌های شاهد

 وی با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران مصمم است از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای برای تبیین رسالت خود بهره گیرد، گفت: ایسنای ایلام و همچنین بخش «فرهنگ  حماسه» این خبرگزاری، موضوع شهدا و ایثارگران و خانواده‌های آنان  را به‌ خوبی دنبال کرده و عملکرد درخشانی در خدمت رسانه‌ای به این عزیزان داشته است.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام ادامه داد: نفوذ فرهنگی دشمن که مقام معظم رهبری همواره درباره‌ی آن هشدار می‌دهند، جدی است و رسانه‌ها می‌توانند با این نفوذ به‌خوبی مقابله کنند و سنگرهای جنگ نرم در برابر تبلیغات سوء و غیرواقعی دشمنان باشند.

 رستمیان با بیان اینکه امینت، اقتدار، آرامش، آسایش و عزت امروز ایران اسلامی مرهون ازخودگذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران هشتت سال دفاع مقدس است، افزود: جوانان و رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس با الگو گیری از قیام عاشورا از جان و مال خود گذشتند و نگذاشتند یک وجب از خاک وطن به دست دشمن بیفتد و سربلندی امروز مرهون ازخودگذشتگی آن سال‌ها است.

 وی گفت: یادآوری آن حماسه‌ها و از خودگذشتگی‌ها رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران را زیاد کرده و برخی محدودیت‌های قانونی و تنگناها همواره ما را شرمنده‌ی خانواده‌هایی کرده که خدمت به آن‌ها از ارزش بالایی برخوردار است.

رستمیان با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها، مردم و مسئولان در برابر خانواده‌های شهدا،ایثار گران و جانبازان و آزادگان وظیفه‌دارند،خاطرنشان کرد: بنیاد شهید یک‌نهاد هماهنگ‌کننده و افضل نهادها است و کارش خدمات‌دهی بر اساس چارت سازمانی و قانونی این دستگاه است. 

بیشترین درخواست خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان مربوط به اشتغال فرزندان تحصیل‌کرده‌ی آنان است

  رستمیان با اشاره به اینکه بیشترین درخواست خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان مربوط به اشتغال فرزندان تحصیل‌کرده‌ی آنان است، ادامه داد: امروز اشتغال در استان به سمت پتروشیمی و نفت و گاز است و این شرکت‌ها که در استان وجود دارند اماافراد غیربومی زیادی درآن مشغول کار هستند در حالی‌که در دوران دفاع مقدس مردم این منطقه با نثار خون خود اجازه ندادند این خطه از وطن به چنگ دشمن بیفتد اما اکنون مسئولان این شرکت‌ها از استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران خودداری می‌کنند و خواسته‌ی ما این است که مدیران عامل این شرکت‌ها ظرفیت لازم را برای استخدام فرزندان تحصیل‌کرده‌ی شاهد فراهم کنند.

فرزندان شاهد بر خلاف آنچه در جامعه تبلیغ می‌شود از بیکاری رنج می‌برند

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام ادامه داد: فرزندان شاهد بر خلاف آنچه در جامعه تبلیغ می‌شود از بیکاری رنج می‌برند و به‌طور میانگین در هر خانواده شهدا و ایثارگران چهار فرزند تحصیل‌کرده و بیکار وجود دارد، دستگاه‌های نظارتی باید باید به این مسئله ورود کنند  که چرا پتروشیمی، نفت و گاز از استخدام فرزندان خانواده‌های شهدا خودداری می‌کنند و افراد غیربومی جذب می‌کنند؟

 رستمیان گفت:در حال حاضر ۵۰۰۰ نفر از جامعه هدف ایثارگری در استان بیکار هستند و بنیاد شهید با این چالش جدی روبه رو است و به‌ تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و از طرف دیگر سرانه استخدام دستگاه‌های دولتی در استان ایلام کم است.

 وی اظهار کرد: صدر صد هزینه ایثارگران بر عهده دولت است و بیمارستان‌ها در خدمات سرپایی به این قشر خوب عمل نمی‌کنند و اکثر داروخانه‌ها به دلیل بدحسابی یکی از شرکت‌های بیمه در ایلام خدمات دارویی به این جامعه ارائه نمی‌کنند.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزینه تحصیل ۵۰۰۰ دانشجو به‌صورت صدر صد توسط بنیاد شهید پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۰ هزار نفر به نحوی با بنیاد شهید استان در ارتباط هستند که از این تعداد ۳۰۰۰ خانواده شهید، ۱۲ هزار جانباز و ۳۳۴ نفر هم آزاده هستند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ