تصویرگران به خانه هنرمندان ایران آمدند

0

هفته تصویرگری

همزمان با دهمین دوره برگزاری «هفته تصویرگری» تمام فضای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران میزبان آثار تصویرگران ایرانی و خارجی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی هفته تصویرگری، عصر روز جمعه، هفتم آبان‌ماه، در نخستین روز هفته تصویرگری تمام فضای گالری‌های خانه هنرمندان ایران میزبان آثار تصویرگران ایرانی و خارجی شد. پیام این دوره هفته تصویرگری «آداب حرفه‌ای، پیمان مشترک» انتخاب شده است.

افتتاحیه هفته تصویرگری بدون سخنرانی آغاز شد و در گالری‌های ممیز، پاییز و زمستان آثار نمایشگاه «ما تصویرگر هستیم» که دربرگیرنده آثار اعضای انجمن تصویرگران است، به‌نمایش درآمد. در این نمایشگاه ۱۴۸ اثر از ۱۴۸ عضو انجمن در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

در نمایشگاه «کلانتری که تصویرگر بود» که برای زنده نگه داشتن یاد پرویز کلانتری که یکی از نخستین تصویرگران نوین ایران است، برپا شده، مجموعه‌ای از تصویرگری‌های این هنرمند که در دسترس بوده، به‌نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه «جهان تازه تصویرگری / جهان دیزاین» در گالری نامی و نمایشگاه «جهان تازه کمیک» در گالری بهار برپا شده است.

بررسی و معرفی عرصه‌های مختلف هنر تصویرگری، افزایش انسجام حرفه‌ای و معنوی اعضای انجمن، شناسایی و معرفی تصویرگران مستعد و جوان انجمن و فراهم کردن زمینه شناخت بهتر هنر تصویرگری برای مسؤولان فرهنگی و هنری، جامعه هنری و هنردوستان از اهداف برپایی هفته تصویرگری است.

هفته تصویرگری شامل دو بخش اصلی و جنبی است که برگزاری نمایشگاه سالیانه آثار تصویرگران عضو انجمن بخش اصلی آن را تشکیل می‌دهد و در این دوره سه نمایشگاه دیگر نیز برپا می‌شود؛ «جهان تازه تصویرگری / جهان دیزاین»، «جهان تازه تصویرگری / جهان افسون» و «کلانتری که تصویرگر بود».

در بخش جنبی این هفته نیز نشست‌های تخصصی درباره تصویرگری برگزار خواهد شد. نخستین نشست این هفته با عنوان «کلانتری که تصویرگر بود» ساعت ۱۷ تا ۱۹:۳۰ روز شنبه، هشتم آبان‌ماه در تالار امیرخانی برگزار می‌شود. در این نشست فریده شهبازی، جمال‌الدین اکرمی و مجید ذاکری سخن خواهند گفت.

دومین نشست نیز با عنوان «جهان تازه تصویرگری / جهان کمیک» ساعت ۱۷ تا ۱۹:۳۰ روز دوشنبه، ۱۰ آبان‌ماه در تالار امیرخانی برگزار می‌شود. در این نشست علی هاشمی شهرکی، محمدرضا دوست‌محمدی و شروین مشایخ سخن خواهند گفت.

نشست «جهان تازه تصویرگری / جهان افسون» نیز ساعت ۱۷ تا ۱۹:۳۰ روز سه‌شنبه، ۱۱ آبان‌ماه با حضور علی کیان امین، مسعود کشمیری و سینا پاکزاد برگزار می‌شود و نشست «جهان تازه تصویرگری/ جهان دیزاین» ساعت ۱۷ تا ۱۹:۳۰ روز چهارشنبه، ۱۲ آبان‌ماه برگزار می‌شود. در این نشست اسماعیل سهی و حجت‌الاسلام محمدرضا زائری سخن خواهند گفت.

همچنین در این هفته، فیلم «کتابی که جان گرفت» ساخته‌شده براساس کتابی از الویس کاریگت برای نخستین‌بار در ایران اکران خواهد شد. این فیلم ساعت ۱۳ روز یکشنبه، نهم آبان‌ماه در سینما تک خانه هنرمندان ایران اکران خواهد شد.

اختتامیه هفته تصویرگران ایران ساعت ۱۷ روز جمعه ۱۴ آبان‌ماه در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و در این مراسم نشان «آبان» به هنرمندان اهدا خواهد شد.

مراسم هفته تصویرگری از سوی انجمن هنرمندان تصویرگران تدارک دیده شده و از هفتم تا چهاردهم آبان‌ماه در خانه هنرمندان ایران برپاست.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ