دیدار رئیس بنیاد شهید با جمعی از فرزندان شهدا

4

شهیدی

نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با جمعی از فرزندان معزز شهدا گفت: در اصلاحات پیشنهادی در خصوص قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، علاوه بر اصلاح بعضی از مواد و تکمیل خدمات و تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای ایثارگران، هیچ‌یک از تسهیلات موجود در این قانون حذف نشده است.

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در دیداری صمیمی چهار ساعته با جمعی از فرزندان معزز شهدا ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت امام زین‌العابدین (ع) اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران متعلق به شماست و همگی شما عزیزان، فرزندان ما هستید و ما مدیون ایثارگری خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستیم چون این عزیزان رفتند تا جامعه‌ای سالم بسازیم و همگی ما باید در مسیر ساختن چنین جامعه‌ای تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه جامعه ایثارگری کشور بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است اظهار کرد: ارائه خدمات مناسب به این عزیزان با توجه به شرایط اقتصادی با محدودیت‌هایی مواجه است و عزیزان شاهد و ایثارگر باید کاستی‌ها را متذکر شده و راهکار ارائه کنند البته انتقادات نیز باید سازنده و پیشنهادات در جهت رفع مشکلات باشد.

شهیدی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر دور ماندن بنیاد شهید و امور ایثارگران از مسائل سیاسی و جناحی ادامه داد: مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره این توصیه را مدنظر داشته و بر همین مبنا با تمام توان در جهت خدمات رسانی به جامعه ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در حال تلاش هستند که در این زمینه مشورت با اعضای جامعه بزرگ ایثارگری همواره مدنظر و راهگشا بوده است.

معاون رئیس جمهوری به حضور و نقش فرزندان شهدا در اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان های وابسته اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در دوره جدید با تأکید بر ضرورت جذب اعضای جامعه ایثارگری، حضور فرزندان شهدا در بنیاد افزایش چشمگیری داشته و باید تلاش شود این روند ادامه یابد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید در ادامه با اشاره به اینکه مجموع معوقات جامعه ایثارگری رقم بالایی بود، گفت: در این راستا، مطالبات معوقه از سال ۷۶ تا ۹۰ محاسبه شد و همه این بدهی ها در نیمه اول سال ۹۳ پرداخت شد. البته واقعیت این است که اگر این پرداخت‎ها در موعد مقرر صورت می‎گرفت، مسلماً مشکل بیشتری از جامعه ایثارگری حل می‎کرد؛ اما در نهایت همان میزان و رقم در سال ۹۳ واریز شد.

وی به پرداخت معوقات سال ۹۱ جامعه ایثارگری در ۱۱ استان اشاره کرد و گفت: معوقات سال ۹۱ ایثارگران تا پایان سال جاری پرداخت می شود و تلاش می‌شود معوقات سال ۹۲ و ۹۳ اوایل سال آینده پرداخت شود و با توجه به پرداخت معوقات سال ۹۴ بر اساس قانون بودجه، پرداخت معوقات جامعه ایثارگری به روز شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به استقبال بنیاد از دائمی شدن قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: بنده در دیدار نوروزی خود با رییس محترم مجلس شورای اسلامی تقاضای دائمی شدن قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را مطرح کردم و قائم مقام بنیاد نیز در این خصوص نشست‌های متعددی برگزار کردند.

وی در ادامه افزود: از آبان ماه سال گذشته کمیته‌ای متشکل از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در معاونت حقوقی بنیاد برای بازنگری در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تشکیل شد. در این کمیته پس از برگزاری ۴۵ جلسه اصلاحات پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی جمع‌آوری و مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت. از دیگر اقدامات انجام‌شده در این کمیته جمع‌آوری پیشنهادات صاحب‌نظران و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برای اصلاح این قانون است.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر ضرورت تعامل مسئولان بنیاد با نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: در اصلاحات پیشنهادی در خصوص قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، علاوه بر اصلاح بعضی از مواد و تکمیل خدمات و تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای ایثارگران، هیچ‌یک از تسهیلات موجود در این قانون حذف نشده است.

وی در ادامه با اشاره به دیدار با اعضای فراکسیون ایثارگران و فراکسیون شاهد مجلس به برخی مشکلات اجرایی و نیز نواقص موجود در این قانون گفت: اعضای فراکسیون های ایثارگری مجلس بر ضرورت اعمال اصلاحاتی در این قانون تأکید داشتند و بر تعامل سازنده بین مجلس و نهادهای مرتبط تأکید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان با تأکید بر استمرار نشست مسئولان بنیاد با جامعه شاهد و ایثارگر گفت: به زودی در مجلس جلسه‌ای تشکیل می‌شود و اصلاحات لازم در خصوص قانون خدمات رسانی به ایثارگران بررسی و ان شاءالله با نظر مساعد نمایندگان محترم تصویب می‌شود و بنیاد در این خصوص آماده دریافت نظرات فرهیختگان جامعه ایثارگری است.

فرزندان شهدا نیز با ابراز رضایت از برگزاری این نشست و مباحث مطرح شده به بیان مسائل جامعه ایثارگری و راهکارها و پیشنهادات مورد نظر خود در جهت بهبود خدمات رسانی به جامعه ایثارگری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداختند.
انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ