رشد پرشتاب گردشگری با هیچ فعالیتی در دنیا قابل مقایسه نیست

3

گردشگری

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تعداد گردشگران جهان در سال ۲۰۱۵ میلادی به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون رسید. این رشد مستمر و پرشتاب با هیچ فعالیت اجتماعی و اقتصادی در دنیا قابل مقایسه نیست.

به گزارش ایسنا، علی باقر نعمتی‌زرگران در مراسم اختتامیه چهارمین رویداد سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری که در هتل میثاق مشهد برگزار شد، گردشگری را صنعتی نوپا اما پویا دانست و اظهار کرد: خوشبختانه ایران ۱۰ درصد جاذبه‌های گردشگری دنیا را در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه ورود هر ۷ گردشگر یک شغل برای کشور ایجاد می‌کند، بیان کرد: این صنعت با چنین ابعادی علاوه بر نقش و سهم در حوزه اقتصادی، آثاری نیز در حوزه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد، تولید ثروت، اشتغال و… از آثار اجتماعی گردشگری هستند که در حاشیه عوامل اقتصادی قرار گرفته‌اند.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری ادامه داد: به این دلایل و با توجه به اینکه سهم ایران از بازار گردشگری در دنیا کم است، باید اقداماتی در این زمینه صورت می‌گرفت لذا دولت تدبیر و امید، عزم جدی برای توسعه صنعت گردشگری دارد و در این راه تلاش‌های مستمری را انجام می‌دهد. درآمدزایی، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و توسعه مناسبات با دیگر کشورها از راه‌های جذب گردشگران خارجی است و بخشی از اقدامات دولت یازدهم در این موضوع است.

نعمتی‌زرگران با اشاره به نقش مشهد در حوزه گردشگری به ویژه گردشگری زیارت، گفت: جایگاه فرهنگی خراسان به عنوان دروازه شرقی فلات بزرگ ایران با هیچ جایی قابل مقایسه نیست و در این زمینه مشهد به دلیل وجود مرقد امام رضا(ع) در حوزه گردشگری زیارت قدمتی چند صد ساله دارد.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری سفره ایرانی را دارای مفهومی فرهنگی دانست و اظهار کرد: این سفره ریشه در اعتقادات و باورهای ما دارد و از جهت اقتصادی نیز ظرفیت بزرگی داراست، سازمان میراث فرهنگی تلاش می‌کند از غنای عظیم سفره ایرانی و سابقه طولانی فرهنگ غذایی کشورمان، به عنوان جاذبه گردشگری نهایت استفاده را ببرد.

وی خاطرنشان کرد: غذاهای سنتی ظرفیت زیادی از نظر اقتصادی دارند باید شاخص‌ترین غذاها را در نمایشگاه‌های بین‌المللی عرضه کنیم و آشپزهای برتر نیز در این جشنواره‌ها حضور داشته باشند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ