ضرورت بازخوانی منطق شهدا برای نسل جوان

4

نقدی

رئیس سازمان بیناد مستضعفین کشورگفت: دشمن از شهادت طلبی ملت ایران می‌ترسد.

به گزارش ایسنا،سردار محمدرضا نقدی امروز(هشت آبان)، در یادواره شهید فهمیده و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز که در تالار شهیدان‌نژاد برگزار شد، اظهارکرد: باید منطق شهدا برای نسل جوان بازخوانی شود چون بدون شک فراهم آوردن شرایطی برای مطالعه وصیتنامه شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و مدافع حرم توسط نسل امروز زمینه لازم برای آشنایی آنان با آرمان‌های شهدا را فراهم می‌کند. شهدا از بهترین بندگان خدا هستند و همه انسانها می‌توانند به بهترین بندگان خدا تبدیل شوند و برای تبدیل شدن به بهترین بنده خدا باید تلاش صورت بگیرد چرا که  افرادی که از مدار انسانیت خارج و از کرامت انسانی دور شده‌اند و خوی خونریز و متجاوزی پیدا کرده‌اند به طور حتم نمی‌توانند در مسیر بهتر شدن قرار گیرند.

سردار نقدی با تاکید بر ایستادگی در مقابل زور و ستم اظهار کرد: افراد در مقابل خوی متجاوز برخی دو عکس‌العمل از خود نشان می‌دهند. عده‌ای سرفرود می‌آورند و تسلیم می‌شوند و عده‌ای نیز مقاومت و ایستادگی در پیش می‌گیرند. کسانی که تسلیم متجاوزان می‌شوند انسانیت خود رازیر پای زورگویان قربانی می‌کنند. شهدا جزو آن دسته از کسانی بودند که راه مقاومت و ایستادگی را انتخاب کردند و در مقابل جور کوتاه نیامدند. حرف شهدا این است که ما برای کمال آفریده شده‌ایم و برای طی این مسیر تسلیم هیچ زورگو و متجاوزی نمی‌شویم.شهادت راه میان بر برای رسیدن به کمال است و دشمن از سلاح‌های ما نمی‌ترسد زیرا سلاح‌های بیشتری دارد دشمن از قدرت شهادت‌طلبی ملت ایران می‌ترسد.

سردار نقدی گفت: در منطق شهدا زندگی مسالمت‌آمیز با زورگویان جایی ندارد؛ چرا که کرامت انسانی ملت ایران به آنها اجازه نمی‌دهد با زورگویان بر سر یک سفره بنشینند و هم کلام کودک کشان شوند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور درادامه با اشاره به شجاعت شهید فهمیده اضافه کرد: شهید فهمیده هنگام شهادت یک دانش‌آموز بود این در حالی است که امروزه معلم همه ما است.
سردار نقدی در پایان با تاکید بر اینکه استقلال، امنیت و آرامش کشور مدیون شهدا است، گفت: آمده‌ایم تا با شهدا پیمان ببندیم و تا آزادی کامل قدس شریف و فلسطین از پای ننشینیم.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ