نتایج تیم ملی، فوتبال باشگاهی ایران را از سقوط آزاد در رنکینگ قاره نجات داد

28

در تازه ترین رنکینگ امتیازات کشورهای صاحب نام فوتبال آسیا در لیگ قهرمانان آسیا، ایران در رده چهارم قرار گرفت؛ رتبه ای که سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به ۲+۲ کاهش می دهد.

به گزارش «تابناک ورزشی»، پس از مدت ها حرف و حدیث بر سر سهمیه فوتبال ایران در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا، سرانجام AFC رنکینگ نهایی کشورهای عضو کنفدراسیون فوتبال قاره کهن را بر اساس عملکرد تیم های باشگاهی و ملی در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که در این رده بندی تیم ایران رتبه چهارم را در اختیار گرفته است.

پرسپولیس و استقلال به پلی آف آسیا تبعید شدند/کاهش سهمیه مستقیم ایران

در رده بندی که بر اساس استانداردسازی فوتبال کشورها و ساختار باشگاه ها به همراه نتایج تیم های باشگاهی و ملی در رقابت های بین المللی تنظیم و معرفی شده، فوتبال ایران در رده باشگاهی نسبت به کشور های کره جنوبی، امارات، ژاپن، قطر، چین و عربستان سعودی امتیازات کمتری جمع کرده است.

در این میان، مسأله ای که فوتبال ایران را در رده چهارم این رنکینگ قرار داده، عملکرد تیم ملی فوتبال زیر نظر کارلوس کی روش پرتغالی است. تیم تحت هدایت کی‌روش که در بازی های مختلف ملی نتایج درخشانی کسب کرده و در صدر رنکینگ آسیایی فیفاست، بیشترین امتیاز را میان تمام کشورهای آسیایی کسب کرده و همین مسأله باعث شده با وجود عملکرد ضعیف تیم های باشگاهی ایران طی دو دهه اخیر، فوتبال ایران در رنکینگ کلی AFC رتبه چهارم را در اختیار بگیرد و هنوز شانس داشته باشد تا با استفاده از پلی آف همچنان چهار سهمیه گذشته خود را حفظ کند.

به این ترتیب، تقویم بازی های فصل جاری تیم های قرمز و آبی پایتخت شلوغ تر شده و این دو تیم باید در دو بازی رفت و برگشت آغازین لیگ قهرمانان حضور یابند که زودتر از مسابقات سایر تیم ها و از بهمن ماه سال جاری استارت خواهد خورد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ