آیین‌نامه مقررات برگزاری تورهای گردشگری تدوین شود

0

گردشگران خارجی در مسجد جامع اصفهان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌ جنوبی با تاکید بر ترویج کویرنوردی سالم، گفت: تدوین آیین نامه مقررات برگزاری تورهای گردشگری در خراسان‌جنوبی با معرفی مناطق مجاز و مسیرهای پیشنهادی ضرورت دارد.

به گزارش ایسنا، علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی شب گذشته (۸ آبان) در نشست تخصصی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با موضوع سازماندهی گردشگری استان، از همکاری دستگاه‌های اجرایی، نظامی و قضایی در ایام هفته احیا در ترویح فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر قدردانی کرد و گفت: انتظار داریم نهادهای فرهنگی تلاش و همتی بیشتری برای ترویج این فریضه داشته باشند.

وی با بیان اینکه کویر برای استان خراسان‌جنوبی نعمت و از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: مایل هستیم که گروه‌های کویرنوردی بیایند و با هماهنگ با مراجع ذی ربط از مناطق گردشگری استان دیدن کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌ جنوبی افزود: کویر با توجه به فرصت‌هایی که برای ما دارد، دارای تهدیداتی است که باید به آن توجه کرد.

وی با تأکید بر اینکه دغدغه ما بهره‌برداری مناسب و صحیح از کویر است، گفت: در حال حاضر تدوین آیین‌نامه مقررات برگزاری تورهای گردشگری در خراسان‌جنوبی با معرفی مناطق مجاز و مسیرهای پیشنهادی ضرورت دارد. 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) با بیان اینکه باید کویرنوردی سالم را ترویج کنیم، تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای دفاتر برگزارکننده تورهای گردشگری در استان با همکاری اداره کل میراث فرهنگی وستاد امر به معروف و نهی از منکر دنبال شود. 

محمد مطهری‌فر -معاون فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر- خراسان‌ جنوبی نیز با اشاره به ابلاغ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، گفت: در طی دو سال گذشته اقدامات خوبی با همکاری دستگاه‌ها و مردم در راستا احیای فریضه الهی امر به معروف و نهی ا ز سطح استان انجام گرفته است.

وی به بخشنامه اخیر معاون اجرایی رئیس جمهور در خصوص تشکیل و تقویت شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی و تشکیل مجمع فرهیختگان در حوزه امر به معروف و نهی از منکر از جمله برنامه‌های امسال این معاونت است.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ