برپایی نمایشگاهی به یاد جانباز پارالمپیک ایران

1

بهمن گلبارنژاد

نمایشگاهی از آثار هنرمندان ایرانی و بین‌المللی به یاد دوچرخه‌سوار فقید کاروان پارالمپیک ایران در ریو برپا می‌شود.

روشن نوروزی – کیوریتور این نمایشگاه – در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نمایشگاه «بهمن و ۱۱۰ نفر» شامل عکس و رسانه‌های دیگری مانند صوت و ویدئو است. این نمایشگاه قرار است با نگاهی جدی و متمرکز بر کاروان پارالمپیک ایران در ریو، رهاوردی از این بازی‌ها را برای مخاطبان به ارمغان آورد.
او ادامه داد:‌ نمایشگاه به یاد بهمن گلبارنژاد، دوچرخه سوار تیم ملی معلولان جمهوری اسلامی ایران و از جانبازان جنگ ایران و عراق، که درپی سانحه‌ای در جریان بازی‌های پارالمپیک از دنیا رفت، برگزار می‌شود. تعداد اعضای کاروان ایران در این بازی‌ها ۱۱۱ نفر بود، به همین دلیل عنوان «بهمن و ۱۱۰ نفر» برای نمایشگاه انتخاب شده است.


بهمن گلبارنژاد و سیامند رحمان

این عکاس همچنین بیان کرد: جمعی از عکاسان ایرانی و خارجی و طراحان و گرافیست‌ها در این نمایشگاه حضور دارند. همچنین ۱۱۱ فریم عکس در ابعاد مختلف روی دیوار می‌رود که بخشی از آن‌ها، آثار پنج عکاس اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ است.
نوروزی درباره‌ی بخش ویژه‌ی این نمایشگاه، گفت: بخش ویژه شامل عکس‌هایی از بهمن گلبارنژاد و طرح‌های گرافیکی و پوسترهایی است که هنرمندان با موضوع این هنرمند کار کرده‌اند. همچنین بخشی از آلبوم خانوادگی این ورزشکار و وسایل شخصی او از جمله دوچرخه، کلاه، مدال‌ها، جام‌ها، کفش‌ها و … در قالب یک موزه کوچک در این بخش نمایش داده خواهد شد.
او افزود: در کنار برخی عکس‌های این نمایشگاه، یک فایل صوتی قرار می‌گیرد تا مخاطب با استفاده از هدفون، ترکیبی از عکس و صدا را بتواند ببیند و بشنود.
نمایشگاه «بهمن و ۱۱۰ نفر» از ۱۳ تا ۱۷ آبان در گالری آیینه موسسه فرهنگی هنری صبا برپا می‌شود.
انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ