خبرهایی از حوزه‌های تجسمی و موسیقی

6

ابراهیم حقیقی، محمد ستاری و علی بنی‌اسد آثار بخش هنرهای تجسمی نخستین جشنواره فرهنگی – هنری «ایران ساخت» را داوری می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این جشنواره، مجتبی آقایی نیز به‌عنوان دبیر بخش هنرهای تجسمی، این جشنواره را همراهی می‌کند.

نشست خبری بخش هنرهای تجسمی این جشنواره نیز ۱۰ آبان‌ماه ساعت ۱۰ صبح در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره فرهنگی – هنری «ایران ساخت» به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف حمایت از تولیدات دانش‌بنیان ساخت ایران و شعار «فناوری ایرانی؛ کسب و کار ایرانی» به دبیرکلی پرویز کرمی از ۱۶ تا ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۵ در تهران برگزار می‌شود.

~.~.~.~.~.~.~.~

مدیرکل هنرهای تجسمی در بازدید از یک نگارخانه در جزیره کیش با تعدادی از هنرمندان تجسمی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، مجید ملانوروزی – مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران – گفت: جزیره کیش زمینه و فرصت‌های مناسبی برای برگزاری نمایشگاه، فعالیت‌های هنری و اقتصاد هنر دارد و با مشارکت فعالان هنری و هنرمندان و برنامه‌ریزی مسوولان توسعه هنر در این جزیره محقق می‌شود.

او ادامه داد: فعالیت ها، نمایشگاه‌ها و آثار هنری می‌تواند به ظرفیت‌ها و جاذبه‌های فرهنگی گردشگری کمک کند و فرصت‌هایی را هم برای مردم و هم برای هنرمندان فراهم کند. بنابریان فعالیت مستمر و جدی نگارخانه‌ها و هنرمندان در این جزیره علاوه بر مشخصه‌های فرهنگی و هنری، برای رشد گردشگری و همچنین تقویت اقتصاد هنر موثر خواهد بود.

مدیرکل هنرهای تجسمی افزود: امیدواریم بسترهای فعالیت هنری در کیش بیش از گذشته فراهم شود و برنامه‌های هنری ملی و بین‌المللی تاثیرگذار را در این جزیره شاهد باشیم.

~.~.~.~.~.~.~.~

آلبوم «بخشش» با صدای آیسا حیدری پس از ایام محرم و صفر راهی بازار موسیقی خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این آلبوم، «بخشش» شامل ۱۱ قطعه به نام‌های «رسوایی»، «نقاشی»، «دلتنگی»، «ژست تکراری»، «دلخوشی»، «تحقیر»، «تکلیف روشنه»، «بخشش»، «عیدانه»، «چه خوشحالم» و قطعه بی‌کلام «رسوایی» است. ترانه قطعات این مجموعه را غزل نودهی و هادی دشتی سروده‌اند.

 صمد برقی (ویولن)، امیرفرهنگ اسکندری (تار)، علی فربدنیا (کلارینت، ساکسیفون) و آیسا حیدری (پیانو، گیتار، سینتی سایزر و سازهای الکترونیک) در این آلبوم به هنرنمایی پرداخته‌اند.

نام آلبوم برگرفته از یکی از قطعات آن است که با موضوع استغفارو طلب بخشش ساخته و پیش‌تر به شکل تک آهنگ منتشر شده است، قطعات دیگر اثر هم در سبک‌های تلفیقی و حال و هوایی عاطفی اجرا شده‌اند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ