درخواست نادر مشایخی از وزیر آینده ارشاد

1

نادر مشایخی

نادر مشایخی در آستانه انتخاب وزیر آینده فرهنگ و ارشاد اسلامی، از او خواست کاری کند تا برای سلیقه موسیقایی جوانان، تعیین تکلیف نشود.

این آهنگساز و رهبر ارکستر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: من از وزیر آینده انتظار دارم، تمام شوراها، بویژه شورای صدور مجوز را منحل کند. برای این‌که شوراها، هیچ‌ کاری به‌جز مزاحمت انجام نمی‌دهند. موسیقی اگر از لحاظ سیاسی بدون مشکل باشد و عرف اجتماع را رعایت کند، مشکلی ندارد؛ اما نمی‌توان برای سلیقه موسیقایی جوان‌ها تعیین تکلیف کرد. من ۶۵ ساله چه می‌دانم که یک جوان ۱۸ ساله دوست دارد چه چیزی گوش بدهد؟ من که دریافت‌ها و مشاهده‌های او را نمی‌دانم.

او ادامه داد: اگر قرار است شورا تشکیل شود، باید اعضای آن هر سه یا چهار سال عوض شوند. نمی‌شود یک نفر ۲۵ سال در یک شورا بماند! به نظر من افرادی که در حال حاضر در شورا هستند، اصلا صلاحیت ندارند. نفس شوراها و ماندن طولانی‌مدت افراد در این شوراها باعث بروز مشکلات شده است.

وی بیان کرد: کسی که خودش نمی‌تواند یک آهنگ بنویسد چگونه می‌تواند تعیین کند که باید چه نوع موسیقی‌ای را گوش داد؟ ما مدعی‌العمومی نداریم که تعیین کند چه نوع موسیقی باید در این مملکت شنیده شود.

این آهنگساز و رهبر ارکستر با بیان این‌که باید تنوع موسیقایی زیاد باشد، گفت: زیبایی فرهنگ ما در تنوع آن است. فرزند من می‌خواهد رپ گوش بدهد، من نمی‌توانم به او بگویم «باخ» گوش بده. پس از این‌ همه سال هنوز نتوانسته‌اند نشان دهند که می‌توان با موسیقی چه‌ کار کرد. موسیقی می‌تواند الهام‌بخش باشد و مشاهده‌های ما را قوی‌تر و دقیق‌تر کند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ