رئیس اتحادیه مشاوران املاک :رشد ۲۰ درصدی معاملات مسکن در ۷ روز اول آبان ماه/گزارش بانک مرکزی از رشد ۵ درصدی قیمت مسکن در تهران را قبول ندارم

2

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, قیمت مسکن

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه آمار بانک مرکزی مبنی بر رشد پنج درصدی قیمت مسکن در مهر ماه را قبول ندارد و شاید این تحلیل از بررسی یک منطقه به دست آمده گفت:میزان معاملات مسکن در تهران در آبان ماه حاکی از رشد ۲۰ درصدی است.

 حسام عقبایی در گفت و گو با  فارس در پاسخ به این سئوال که بانک مرکزی هفته گذشته گزارشی منتشر کرد که بر اساس آن قیمت مسکن در تهران در مهر ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵،۹ درصد رشد داشته است گفت:احتمالا گزارشی که بانک مرکزی منتشر کرده و اعلام کرده قیمت مسکن ۵،۹ درصد در مهر ماه رشد داشته است از بررسی های منطقه ای به دست آمده است و متوسط رشد قیمت مسکن در این ماه به آن شکل محسوس نبوده و در حد ۲ تا ۳ درصد بوده است.

 

وی افزود:ظرفیت افزایش قیمت مسکن در بازار با توجه به رشد نقدینگی و افزایش تقاضا به وجود می آید پس وقتی این دو مورد به آن شکل قابل توجه در بازار وجود ندارد قاعدتا ظرفیت افزایش قیمت مسکن تا پایان سال هم به آن شکل محسوس وجود ندارد.

 

به گزارش فارس،هفته گذشته بانک مرکزی گزارشی ارائه کرد که بر اساس آن متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۴۴٫۴ میلیون ریال است که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱٫۶ و ۵٫۹ درصد افزایش نشان می دهد.

 

عقبایی در خصوص آخرین وضعیت میزان معاملات مسکن در شهر تهران در آبان ماه جاری گفت:میزان قرارداد خرید و فروش مسکن در ۷ روز اول آبان ماه در شهر تهران ۲ هزار و ۹۳۵ مورد بوده که حاکی از رشد ۲۰،۳ درصدی را می دهد.

 

به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک،در هفت روز اول آبان ماه جاری میزان قرارداد اجاره مسکن نیز ۴۴۰۵ مورد بوده است پس با این حساب کل قراردادها اعم از خرید و فروش و اجاره مسکن رشدی در حدود ۳۴،۷ درصد داشته است.

 

وی ادامه داد:میزان تعداد معاملات مسکن در آبان ماه پارسال در بخش خرید و فروش ۲۴۳۸ مورد ،در بخش اجاره نیز ۲۹۴۹ مورد بوده است که در مجموع کل قراردادها در بخش خرید و فروش و اجاره در تهران به ۵۵۱۱ مورد رسیده بود.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ