رسانه‌ها باید در مورد دشمن‌ترین دشمنان هم منصفانه عمل کنند

1

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خبرگزاری ها باید اعتدال را رعایت کنند گفت: جلب اعتماد اجتماعی در کانون های خبری باید جزو اولویت های خبرگزاری ها قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در جلسه ای با مدیرعامل ایسنا و جهاد گران جهاد دانشگاهی سیستان وبلوچستان در بیت نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: در تهیه خبر باید صداقت و عدالت در انتشار خبر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یک کانون خبری باید بتواند اعتماد اجتماعی را به وجود بیاورد تصریح کرد: خبرگزاری ها باید این امر را جزو کارهای بنیادی خویش قرار دهند.

سلیمانی افزود: آنچه که توسط خبرنگاران منتشر می شود چندین سال بعد قضاوت خواهد شد بنابراین باید دقت در انتشار اخبار صورت گیرد.

این مسوول با اشاره به اینکه در حال حاضر جامعه با تکیه بر روزنامه های قدیم داوری می شود عنوان کرد: اگر در انتشار اخبار در خبرگزاری ها و روزنامه ها داوری انجام نشود به آینده خیانت خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: خبرنگاری نقش پیامبری دارد که باید به بهترین شکل ایفا شود.

وی در خصوص اینکه کار خبر غیر از برخی از سرمایه ها است عنوان کرد: نباید نوع خبرنگاری روزی نامه باشد بلکه باید آینده را مد نظر داشته باشد.

سلیمانی افزود: ما در زندگی برخی از جریانات جانب داری می کنیم در حالی که دین می گوید در همه مسائل باید نقاط مثبت را هم مورد توجه قرار داد.

وی ادامه داد: خبرگزاری ها باید اعتدال را رعایت کنند و از افراط و تفریط در انتشار اخبار بپرهیزند چراکه این موضوعی خطر ناک محسوب می شود.

وی گفت: به عنوان یک خبرگزاری وظیفه است عدالت را حتی در مورد دشمن ترین دشمن خود در انتشار اخبار رعایت کنیم و مواظبت کنیم واژه منفی در خبر به کار نبریم.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ