قابل توجه زائران اربعین که خارج از سامانه سماح ویزا گرفته‌اند

1

اربعین حسینی در کربلا - عراق

سازمان حج و زیارت اعلام کرد: مشتاقان زیارت اربعین که ویزای خود را خارج از سامانه سماح دریافت کرده‌اند، بدون پرداخت حق کارگزاری اطلاعات خود را در سامانه سماح درج کنند و با پرداخت هزینه بیمه و خدمات درمانی، از این امکانات بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به این‌که طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین تمامی زائرانی که قصد شرکت در مراسم اربعین امسال را دارند باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند، به اطلاع می‌رساند این قابلیت هم‌اکنون در سامانه سماح فراهم شده است تا حتی زائرانی هم که روادید خود را خارج از این سامانه دریافت کرده‌اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه کارگزاری (مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ ریال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند.

بدیهی است با توجه به این‌که طبق نظر ستاد مرکزی اربعین بیمه و خدمات درمانی الزامی است، این دسته از زائران با ثبت‌نام در سامانه باید هزینه بیمه و خدمات درمانی (۲۴۸.۰۰۰ ریال) را پرداخت کنند. همچنین چنانچه ثبت نام زائر توسط دفتر زیارتی انجام شود، مبلغ ۲۰.۰۰۰ ریال نیز به عنوان حق‌الزحمه ثبت نام به حساب کارگزار بر مبلغ فوق افزوده و واریز خواهد شد.

در سامانه سماح به صورت پیش فرض برای همه ثبت‌نام کنندگان، تیک اخذ روادید درج شده است. لیکن چنانچه زائر تقاضای روادید نداشته باشد می‌تواند تیک گزینه اخذ روادید را بردارد. »

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ