همکاری حوزه علمیه و ناجا در اجرای فریضه امر به معروف

1

علوی گرگانی

«همکاری و تعامل نیروی انتطامی با روحانیون مُبلغ و کارشناسان خبره مسائل دین می‌تواند در اجرایی ساختن هرچه بهتر و اثربخش‌تر فریضه امر به معروف و نهی از منکر نقش‌آفرین باشند.»

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله علوی گرگانی شامگاه شنبه (۸ آبان) در دیدار فرمانده و معاونین نیروی انتظامی استان گیلان و مجریان طرح فرهنگی “گیلان مطهر” اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از جمله فریضه‌های مهم الهی است که باید به همت مومنین و مومنات در جامعه به منظور اجرای حدود الهی به اجرا گذاشته شود.

وی افزود: نیروی انتظامی به واسطه اعتبار و مشروعیتی که از سوی نظام اسلامی دارد، باید نسبت به حدود شرعی و الهی و آنچه مطابق با آموزه‌های دینی‌مان است حساس بوده و نسبت به این مسائل با همکاری حوزه‌های علمیه آگاهی بخشی و بینش افزایی داشته باشد.

این مرجع تقلید ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان حافظ و صیانت کننده حدود الهی می‌تواند با برنامه‌ریزی و ساختاری هماهنگ با حوزه‌های علمیه موفقیت‌های بیشتری را به‌خصوص در بحث تذکر لسانی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز است، کسب کند.

 آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: با توجه به اینکه اجرای امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دشواری است خداوند نیز پاداش بیشتری نسبت به دیگر اقشار جامعه برای نیروهای انتظامی و روحانیون در نظر گرفته است.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه بر اساس روایات دینی اصلاح عموم مردم بدون اصلاح خواص جامعه شدنی نیست، تصریح کرد: علما به عنوان پیشوایان و فرماندهان به عنوان مسئولان اجرایی باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا بتوانند به نتایج مورد نظر برسند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ