کتابخوانی برای کودکان مهاجر افغان

3

عکس کتاب کتابخوانی

برنامه کتابخوانی به زبان فارسی برای کودکان مهاجر افغان در استکهلم برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، به دنبال همکاری انتشارات «بونیر» از سوئد و انتشارات «پریان» از ایران قرار است، برنامه کتابخوانی به زبان فارسی برای کودکان مهاجر افغان ساکن در سوئد برگزار شود، در همین راستا، دو هزار کتاب به صورت رایگان در اختیار کودکان مهاجر افغانی قرار خواهد گرفت و برنامه کتابخوانی در تاریخ، ۱۹ نوامبر برابر با ۲۹ آبان ماه برگزار می‌شود.

فرزاد فربد مدیر انتشارات «پریان» در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر گفت:در این برنامه بخش‌هایی از کتاب«مسابقه فوتبال» از مجموعه «بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا» » روخوانی می‌شود.

فربد که چندی پیش عازم سوئد شده بود، در این سفر با مدیر انتشارات «بونیر» یکی دیگر از معتبرترین ناشران حوزه ادبیات کودک ونوجوان سوئد دیدار داشت و تبادل نظری با مسئولان باشگاه کتابخوانی بونیر در زمینه کتابخوانی مشترک آنها و انتشارات «پریان» برای کودکان مهاجر فارسی زبان (ایرانی و افغان)، انجام داد.

دیدار با مارتین ویدمارک و هلنا ویلیس نویسنده و تصویرگر مجموعه «بنگاه کارآگاهی لاسه و مایا» که حق نشر آن در ایران با انتشارات «پریان» است و  همچنین دیدار با نماینده کتابخانه «هلونبرین» در استکهلم بخش‌های دیگری از برنامه‌های این سفر بود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ