ارسال ۸ تریلر مواد غذایی به کربلا برای راه‌اندازی نخستین موکب ایرانی

3

کربلا بعد از اربعین

مدیر اجرایی موکب حضرت محمد هلال بن علی (ع) گفت: هشت تریلر انواع مصالح ساختمانی و مواد غذایی از آران و بیدگل برای راه‌اندازی نخستین موکب ایرانی به کربلای معلا ارسال شد.

عباس مبینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعدادی از این تریلرها شامل انواع مواد ساختمانی برای ساخت فاز نخست موکب حضرت محمد هلال بن علی (ع) به‌عنوان نخستین موکب ایرانی در حد فاصل نجف تا کربلا است.

وی اظهار کرد: در فاز نخست که بخشی از آن اجرایی شده است ساختمانی به زیربنای ۹۰۰ متر مربع در دوطبقه برای اسکان زائران احداث می‌شود که طبقه نخست این ساختمان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مبینی خاطرنشان کرد: برای بهره‌برداری از این طبقه بیش از دو میلیارد ریال توسط خیران آران و بیدگلی هزینه شده است.

وی همچنین از ادامه ساخت این فاز، احداث سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و اتاق امداد و نجات هم در سال‌های بعد خبر داد و گفت: برای احداث این بناها ۱۰ میلیارد ریال نیاز است که با پیش‌بینی‌های انجام شده توسط خیران شهرستان اختصاص می‌یابد.

مبینی افزود: موکب حضرت محمد هلال بن علی (ع) به عنوان نخستین موکب ایرانی در کربلا امسال برای چهارمین سال پیاپی پذیرایی روزانه از پنج هزار زائر را برنامه‌ریزی کرده است.

وی اظهار کرد: این موکب از تاریخ ۲۰ آبان جاری تا ۳۰ آبان ماه با طبخ و آماده کردن انواع غذاهای سنتی و ایرانی میزبان زائران حسینی در فاصله بین نجف و کربلا  است.

مبینی در ادامه از راه‌اندازی اولین بیمارستان سیار و اورژانس صحرایی آران و بیدگل در کربلا  نیز خبر داد و گفت: این اورژانس توسط ۴۰ پزشک عمومی و متخصص و پرستار آماده خدمت‌رسانی به زائران در موکب حضرت محمد هلال بن علی (ع) خواهد بود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ