عظمت مراسم اربعین هرسال بیشتر می‌شود

5

پیاده روی اربعین - عکس : سمیه حسنلو

نماینده آیت الله سیستانی در ایران؛ دخیل کردن مسائل سیاسی در پیاده روی را آسیبی در این عرصه عنوان کرد و گفت: بالاترین اثری که این پیاده‌روی عظیم برای اسلام دارد، حسینی برگزار شدن آن است و باید این فرصت را غنیمت شمرد.

به گزارش ایسنا، «حجت‌الاسلام سیدجواد شهرستانی» در دیدار اعضای ستاد موکب آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: شور  حسینی و زیارت اربعین اباعبدالله الحسین (ع) به اندازه‌ای شده که همگان عشق زیارت سید الشهدا در روز اربعین را دارند.

وی با اشاره به ورود بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار ایرانی به عراق، برای شرکت در مراسم بزرگ اربعین در سال گذشته اظهار داشت: خروج چنین جمعیتی از یک کشور در برهه زمانی ۲۰ روزه ایام اربعین برای امور عبادی و دینی، حضوری بی‌سابقه در تاریخ است.

نماینده آیت‌الله سیستانی با بیان اینکه هر ساله بر عظمت مراسم اربعین افزوده می‌شود، افزود: مردم عراق طی سال مشغول امور روزمره خود هستند، اما در ایام اربعین، بسیج شده و با نهایت کرامت و اخلاص، از زائران حسینی پذیرایی کرده و این را نعمت خدا و افتخاری برای خود می‌دانند.

«شهرستانی» با بیان اینکه خداوند و اهل بیت(ع) عنایت خاصی به اربعین دارند، گفت: مشاهده می‌شود که در ایام حج، که امکانات و هزینه‌های زیادی از سوی دولت عربستان انجام می‌شود، ولی همواره شاهد بروز حوادثی دردناک برای زائران بیت‌الله الحرام هستیم، در حالیکه در اربعین حسینی که استقبال از زائران به صورت مردمی است، شاهد کمترین اتفاقی هستیم.

وی با ابراز خرسندی از برپایی موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در اربعین حسینی گفت: شما که در عرصه فرهنگی فعال هستید، باید از چنین ظرفیتی برای انتقال آموزه‌های ناب دینی بهره ببرید و شعائر الهی را زنده نگه دارید.

نماینده آیت الله سیستانی تخصص و تعهد را لازمه کار فرهنگی دانست و گفت: آنچه که بهترین استفاده را از تخصص و تعهده افراد می کند، داشتن مدیریت و سازماندهی قوی و جامع نگر است؛ زمانی که تعهد و تخصص بدون مدیریت مطرح باشد، نمی توان انتظار توفیقات بزرگ را داشت.

وی در پایان تمرکز اصحاب رسانه به مراسم با شکوه اربعین را ضروری دانست و گفت: اگر چنین جمعیت و حرکتی در هر جای جهان بود، بسیار آن را تبلیغ می کردند و بالاترین بهره ها از آن می بردند و باید قدر این حرکت عظیم را بیش از پیش دانست و نسبت به رسانه ای کردن آن اهتمام داشت.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ