معرفی پنل‌های تخصصی همایش “رفتارشناسی حریق”

2

همایش رفتارشناسی حریق

دومین دوره همایش رفتارشناسی حریق در ۱۲ و ۱۳ آبان‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، دومین دوره همایش رفتارشناسی حریق با حمایت ریاست‌جمهوری، وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی، سازمان آتش‌نشانی و چندین مرجع تخصصی دیگر برنامه‌ریزی شده؛ هدف اصلی برگزاری این همایش، گذشته از اهمیت بسیار بالای موضوع حریق، نگاه پایه‌ای و تخصصی به این موضوع است.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش رفتارشناسی حریق، شناخت رفتار حریق در حوادث مختلف اصل اول برای هرگونه اقدام برای پیشگیری و اطفاء آن است. بنابراین تمرکز اصلی همایش روی همین موضوع است. خطرات حریق همواره متناسب با پیشرفت‌های تکنولوژی، منحنی صعودی می‌پیماید و پیوسته بر تعداد و شدت حریق‌های و انفجارها و در نتیجه بر مقدار خسارات افزوده می‌شود.

دانش بشری با وجود قرن‌ها تلاش، راه حل قاطعی برای خنثی کردن کامل حریق و انفجار نیافته است. بدون تردید در صورت استفاده از اطلاعات پر دامنه، علمی و فنی می‌توان خسارات و تبعات حوادث آتش‌سوزی را به حداقل ممکن کاهش داد.

دبیرخانه همایش رفتارشناسی حریق اعلام کرد: این دبیرخانه با سابقه برگزاری موفقیت‌‎آمیز دوره گذشته همایش و چندین رویداد ملی در حوزه ایمنی، همچنین صدها عنوان دوره و سمینار آموزشی در حوزه حریق و ایمنی، افزایش سطح آگاهی و توانایی در مقابله با حوادث حریق، در راستای حفاظت از سرمایه‌های کشوری در عرصه‌های گوناگون را هدف اصلی خود قرار داده است.

در این رویداد تلاش شده از حضور استادان با تجربه این حوزه و همچنین مدیران و کارشناسان عملیاتی از بخش‌های مختلف سازمانی و صنعتی برای ارایه مطالب بهره‌برداری شود. به همین منظور با توجه به اهمیت حوادث حریق در برخی از حوزه‌های خاص و همچنین تجارب و دانش موجود در این بخش‌ها، پنل‌هایی با موضوعات مختلف اجرا می‌شود.

برخی از عناوین پنل‌های برنامه دو روز همایش در ادامه آمده است:

پنل تخصصی حریق‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی.

پنل تخصصی حریق‌های حوزه ساختمان‌ها و فضاهای بسته.

پنل‌های تخصصی شناخت و انتخاب مواد ضد حریق و تجهیزات اعلام و اطفاء.

پنل تخصصی حریق‌های صنعتی.

همچنین در این همایش سیستم مدیریت فنی پیشبینانه حریق و انفجار با رویکرد پیشگیری قبل از رخداد توسط استادان این موسسه معرفی می‌شود.

در این همایش علاوه بر اجرای پنل‌های تخصصی، چندین سمینار جانبی با موضوعات کاملا خاص و مرتبط با موضوع، برنامه‌ریزی شده که همزمان با برگزاری همایش اجرا می‌شود.

این رویداد تخصصی‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد در حوزه حریق است که در ۱۲ و ۱۳ آبان ماه سال جاری توسط موسسه ره‌آوران آفاق صنعت که در زمینه آموزش و پژوهش در حوزه‌های صنعتی و سازمانی فعال است، برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در همایش رفتارشناسی حریق می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد به سایت موسسه ره‌آوران آفاق صنعت مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ