همایش ملی شعر، ادب و عرفان آذربایجان در دانشگاه تبریز برگزار ‌می‌شود

5

دانشگاه تبریز

همایش ملّی شعر، ادب و عرفان آذربایجان ۱۱ آبان ماه سال جاری با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مسئولان اعضای فرهنگستان زبان و استادان برجسته ادبیات و عرفان در تالار وحدت دانشگاه تبریز می‌شود.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه تبریز در این خصوص گفت: در این همایش بزرگ و ملی دبیرخانه دائمی مکاتب تبریز در دانشگاه تبریز دایر و از دو کتاب خلاصه الاشعار و زبده الافکار (بخش تبریز و آذربایجان و نواحی آن) و دیوان غیاث الدین کُجُجی و «سند دبیرخانه دائمی احیای مکاتب تبریز» رونمایی خواهد شد.

محمدرضا پورمحمدی افزود: در این همایش محورهایی چون شعر، ادب و عرفان آذربایجان در قرن هشتم تا دهم هجری، بازتاب اوضاع اجتماعی در قرن های هشتم تا۱۰ هجری»، معرفی عارفان و عالمان و صاحب منصبان این صده با بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی روزگار آنان و … مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

یادآور می شود: در این همایش استاد محمدعلی موحد، ژاله آموزگار، دکتر حسن انوری، دکتر اصغر دادبه، دکتر باقر صدری نیا، دکتر علی اشرف صادقی، دکتر رحمان مشتاق مهر و … سخنرانی خواهند کرد.

این همایش از سوی مرکز پژوهشی میراث مکتوب و مؤسسه تحقیقاتی علوم اسلامی و انسانی و تحقیقاتی دانشگاه تبریز و با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مرکز دائره المعارف بزرگ اسلامی، کتابخانه‌ی مجلس شورای اسلامی، مؤسسه فرهنگی و هنری صفای امید، مرکز اسناد و کتابخانه‌ی ملی، کمیسیون ملی یونسکو، بنیاد شمس تبریزی و مولانا، انجمن دوستی ایران و تاجیکستان، بنیاد فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان، ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌آذربایجان‌شرقی، شهرداری تبریز، استانداری آذربایجان شرقی، مجله‌ی فرهنگی و هنری سفینه تبریز و بنیاد پژوهشی شهریار برگزار می شود.

انتهای پیام

منبع :ایسنا

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ