دانلود آلبوم جدید راجر واترز (Is This the Life We Really Want)

274

مغز متفکر پینک فلوید گویا هیچ وقت تمام نمیشود، راجر واترز، شاعر و آهنگساز و خواننده ی سابق گروه پینک فلوید، بعد از ربع قرن، و اجراهای متعدد آلبومهای قدیمی اش، بالاخر یک هفته پیش آلبوم جدید خود را منتشر کرد.

 

Is This the Life We Really Want آلبوم جدید راجر واترز

که او از سال ۲۰۱۰ مشغول کارکردن روی آن بود بالاخره یک هفته پیش به بازار موسیقی عرضه شد. این اثر هم مثل سایر کارهای راجر واترز متاثر از رویدادهای اجتماعی و سیاسی معاصر است. نام آلبوم (این زندگی ای بود که من میخواستم؟) یادآور دوران زعامت یک رییس جمهور بدنام و بی مغز است که واترز از دوران حکومت وی و ریاستش بر دولت با عنوان «دوران سیاه» یاد میکند.

جولان گروههای تروریستی،مشکلات آوارگان ِ خاورمیانه، قربانیان تروریسم و پناهجویان با شنیدن این آلبوم میتوانند بفهمند، راجر واترز با آنها درد مشترک دارد!

 

-نوید نیکزاد: پس از گذشت بیست و پنج سال از عرضه آخرین آلبوم سولوی راجر واترز، او با کلکسیونی تازه از ترانه‌های خود به دنیای موسیقی بازگشته است. آلبوم جدید که  Is This the Life We Really Want نام دارد در روز دوم ژوئن به بازار آمد و دوازده ترانه دارد. این آلبوم در فرایندی هفت ساله و در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا  ۲۰۱۷ نوشته و تولید شده است.

نام آلبوم برگرفته از ترانه ای است که واترز در سال ۲۰۰۸ سروده است و در آن آرزو شده بود خاطرات سال‌های تلخ دوران جورج دبلیو بوش با آمدن پرزیدنت اوباما تعدیل شده و آمریکا و جهان به محیطی امن‌تر برای زندگی تبدیل شوند اما بنا به آنچه خود واترز به تازگی گفته همه آن آرزوها رویاهایی بیش نبوده‌اند و پس از آمدن اوباما که به نظر او انسان معقولی بود دنیا پر از خشم و نفرت و جولانگاه گروه‌های تروریستی شده است که از نظر واترز به خاطر عملکرد ضعیف اوباما و کوتاه آمدن بیش از حد او در مقابل روسیه منجر به نابودی جان صدها هزار نفر در سوریه شده است. به نظر این اسطوره موسیقی دنیا اگر در هنگام نامزد شدن اوباما برای ریاست جمهوری نقاط ناامن دنیا قابل شمارش بودند در حال حاضر تعداد آن‌ها به قدری زیاد است که از کنترل خارج شده‌اند و به همین دلیل می‌توان درک کرد که چرا او این نام را برای آلبوم خودش در نظر گرفته است.

واترز برای بسیاری از پناهجویان ناراحت است و بسیاری از آن‌ها را دارای مرتبه علمی و شخصی بالایی می‌داند که به خاطر شرایط ناامن فعلی موجود، کشور خود را ترک کرده‌اند و مستحق وضع کنونی نیستند. او بعد از انتشار آلبوم Amused to Death که بیست و پنج سال از عرضه‌اش می‌گذرد در زمانی سه ساله (از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ و در میانه تور The Wall) چند ترانه نوشت که مهم‌ترین آن‌ها Deja Vu نام دارد و یکی از برجسته‌ترین آثار آلبوم جدید واترز است. راجر در تمام این سال‌ها دغدغه مردمی را داشته که در پی اوضاع نامناسب سیاسی و اقتصادی دنیا از محل زندگی خود رفته‌اند یا پیشتر کشته شده‌اند و همین مسئله تعهدی اخلاقی برای‌اش به وجود آورده تا دغدغه‌های ذهنی‌اش را در قالب یک آلبوم پیاده کند. از نظر او دنیا در دست تعدادی انسان به شدت حریص و فوق‌العاده ثروتمند می‌چرخد که هر چقدر ثروتمندتر می‌شوند بیشتر احساس خودبزرگ‌بینی می‌کنند. او برای این صحبت خود از دانلد ترامپ مثالی می‌آورد که از نظرش دلقکی بیش نیست و نماد پوپولیسم است اما همیشه به همه پز این را می‌دهد که “من خیلی بزرگ هستم چون بیش‌تر از همه شما پول دارم”. او و امثال او با پول خودشان همه چیز را می‌خرند و فکر می‌کنند انسان‌های بزرگی هستند در حالی که از نظر واترز، یک مشت انسان نالایق هستند که به دلیل نظام اقتصادی بیمار جهان به این درجه از قدرت اقتصادی و سیاسی رسیده‌اند. از نظر واترز آمریکا و دنیا حتی بعد از آمدن ترامپ هم به مکانی بهتر تبدیل نشده است و با این توضیحات می‌توان گره‌های کور ترانه Deja Vu را باز و از آن رمزگشایی کرد.

دانلود آهنگهای راجر واترز,دانلود hey you , دانلود کنسرت راجر واترز

نایجل گادریچ نقش بزرگی در تهیه آلبوم Is This the Life We Really Want داشته است و همکاری مشترک او و واترز به تولید آلبومی منتج شده است که می‌توان آن را دغدغه‌مند و دارای امضا از سوی کسی دانست که حتی بدون دانستن نام‌اش آن را از موسیقی جریان اصلی که مارکت فعلی را قبضه کرده جدا می‌کند. سه سینگل عرضه شده از این آلبوم با نام‌های  The Last Refugee و Deja Vu  ،Smell the Roses موفقیت چندانی در جدول پرفروش‌ترین ترانه‌های هفته نداشتند و اساسا هدف از انتشار آن‌ها موفقیت تجاری نبوده است. چون راجر واترز بزرگ با خوانندگان پاپ یا هیپ-هاپ که برای فروش آلبوم‌های خود مجبور به تولید ویدیوهای پرزرق‌وبرق هستند فرق می‌کند. او یک اسطوره است و قضاوت درباره یک اسطوره با شنیدن آلبوم و کلیه ترانه‌های‌اش  و پیام نهفته در آن امکان‌پذیر است و واترز نه احتیاج به عرضه موزیک ویدیوهای پرهزینه و چند میلیون دلاری دارد و نه هیچ پروپاگاندای دیگر، چون صدای او و ترانه‌های‌اش کاری را انجام می‌دهند که ستارگان جوان سال و حتی میان سال موسیقی پاپ و بعضی سبک‌های دیگر در آرزوی آن هستند و حتی  با استخدام چندین مدل در ویدیوهای خود هم به نزدیکی‌های حریم واترز نمی‌رسند.

بسیاری از منتقدان با دادن نمره ای قابل قبول به این آلبوم بر این نکته صحه گذاشته‌اند که واترز به نظر خیلی عصبانی می‌رسد  (از وضع موجود آمریکا و جهان) و ما همیشه بهترین ترانه‌ها و آثار راجرز را هنگامی می‌شنویم که او از دنیای پیرامون خود خسته است و این آلبوم دقیقا در همین شرایط نوشته و ضبط شده است.

لیست ترانه‌های آلبوم Is This the Life We Really Want? به شرح زیر است:

When We Were Young
Déjà Vu
The Last Refugee
Picture That
Broken Bones
Is This the Life We Really Want?
Bird in a Gale
The Most Beautiful Girl
Smell the Roses
Wait for Her
Oceans Apart
Part of Me Died

در ادامه می‌توانید دو ترانه منتخب آلبوم و مراحل ضبط آن را در کافه سینما ببینید یا دانلود کنید.

سرویس موسیقی جهان کافه سینما
نوید نیکزاد

خرداد ۱۳۹۶

ترانه Deja Vu از راجر واترز
ترانه The Last Refugee از راجر واترز
پشت صحنه ضبط آلبوم Is This the Life We Really Want توسط راجر واترز

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ