تماشای برنامه های آشپزی باعث چاقی و اضافه وزن میشود

0
اگر دقت کرده باشید افرادی که به دیدن برنامه ها و فیلم های آموزش آشپزی عادت دارند نسبت به سایر افرادی که این برنامه ها را نمی بینند چاقتر هستند و اضافه وزن بیشتری دارند.

نگاه کردن به برنامه های آموزش آشپزی اضافه وزن می آورد!

پژوهشگران “آزمایشگاه غذا و برندهای تجاری”  وابسته به دانشگاه “کرنل” آمریکا به تازگی تحقیقاتی را در این زمینه انجام دادند. در این تحقیق پانصد و یک زن با متوسط سنی بین ۲۵ تا ۳۵ سال مشارکت کردند. این پژوهشگران دریافتند افرادی که بیشتر از بقیه برنامه های آشپزی را نگاه می کنند ۴.۵ تا پنج کیلوگرم وزنشان از افرادی که برای یادگیری دستورالعمل های آشپزی از کتاب، مجله و … استفاده می کنند بیشتر است.
بنابراین اگر از علاقه مندان به برنامه های آشپزی هستید و دائما آنها را پیگیری می کنید، با یک مقایسه ی ساده خواهید دید که وزن شما از دوستتان که این برنامه ها را نگاه نمی کند بیشتر است. معمولا برنامه های ‌آشپزی، مصرف زیاد مواد غذایی را عادی نشان می‌دهد و حتی می‌تواند عادات نادرست را جایگزین عادات درست غذایی کنند و از سوی دیگر این برنامه ها هوس خوردن را در ما تقویت می کنند و اراده ی ما را در پرهیز از خوردن غذاها به منظور کاهش وزن سست می نمایند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ