در آزادی جا برای بانوان هست ولی کم است!

0

بازی تیم ملی والیبال ایران با بلژیک دوباره مثل مسابقات گذشته لیگ جهانی والیبال با حضور بانوان همراه بود.

به گزارش عصرایران ، بانوانی که البته از مسیری عمدتا به غیر از بلیط فروشی به ورزشگاه آمده بودند . شیوه حضور بانوان ایرانی در لیگ جهانی با انچه به نمایش در می آید به میزان زیادی متفاوت است.
فدراسیون والیبال ایران به فدراسیون جهانی والیبال تضمین داده که بانوان برای حضور در مسابقات لیگ جهانی با مشکلی مواجه نباشند.
مساله اصلی به این شکل است که اعضای لیگ جهانی به فدراسیون جهانی تضمین می دهند که هیچ گونه تبعیض نژادی ، مذهبی و جنسی را برای حضور تماشاگران در استادیوم ها قائل نباشند.
به این شکل است که در مسابقات اخیر ایران در لیگ جهانی همیشه بانوان در روی سکوها دیده می شوند. بانوانی که به صورت گزینشی انتخاب شده اند و مسیر ورودشان به استادیوم آزادی خرید بلیط نیست.
افرادی که طی روزهای اخیر به دنبال خرید بلیط بودند از همان دقیقه اول با پیغام بلیط تمام شد سیستم برای بانوان مواجه بودند اما در روز بازی مشاهده شد که بانوانی ماننددفعات قبل با هماهنگی مسوولان به استادیوم راه پیدا کرده اند.
این مساله البته با آن چیزی که پیش از این توسط معاون امور زنان و معاونان دیگر وزارت ورزش قول داده بودند تفاوت دارد. آنها در طول سالیان گذشته قول دادند شرایطی را برای حضور بانوان در استادیوم ها فراهم کنند اتفاقی که به نظر می رسد فعلا از پس آن برنمی آیند.
در حال حاضر فدراسیون والیبال فقط برای از دست ندادن میزبانی تعدادی از بانوان را به استادیوم می برد . این شاید قسمتی از قانون عدم تبعیض را اجرا کند اما همچنان بانوان ایرانی خودشان نمی توانند برای حضور در استادیوم اقدام کنند .

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ