پروژه جریان خاص علیه چمران و قالیباف

0

مشرق:

«پروانه مافی» از فعالان اصلاح‌طلب و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اخیراً در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا درباره چیزی به نام پاسخگویی شهرداری در رابطه با گزارش مالی سال ۹۱ که اخیراً توسط یکی از اعضای شورای شهر مطرح شده گفته است: طبق قانون نظارت بر کار شهرداری‌ها با شورای شهرها است و جزو وظایف اصلی آنها به شمار می‌رود اما اینکه شورای شهر چهارم نتوانسته به این وظیفه عمل کند خود نیز باید پاسخگو باشد.

او افزوده است: در ماه‌های باقیمانده از عمر شورای شهر چهارم باید به مردم پاسخ دهند که چرا از آغاز ورود به شوراها کار نظارتی خود را به خوبی انجام ندادند و الان به اینجا رسیده است. اگر نمی‌توانند وزیر کشور باید ورود کند!

این عضو کمیسیون‌ شوراهای مجلس همچنین اظهار کرده است: بر اساس آنچه که در قانون پیش‌بینی شده وزارت کشور پیگیری‌ها را در اینگونه موارد انجام دهد و اگر این کار صورت نگیرد مجلس می‌تواند از وزیر درخواست پاسخ داده باشد که باید پاسخگو باشند.

گفته می‌شود این اظهارات در پی ادعای جدید رحمت‌ا… حافظی(منتقد شماره یک قالیباف در شورای شهر تهران) بیان شده‌اند که اخیراً گفته است: گزارش حسابرسی تلفیقی صورت‌های مالی شهرداری تهران در سال ۹۱ فاجعه است.صورتحساب ۳۳ فقره حساب بانکی در اختیار حسابرس قرار نگرفته است. بخشی از املاک منطقه ۲۲ به ارزش ۴۴ میلیارد تومان به علت نامعلوم از دفاتر خارج شده است![۱]

*اصلاح‌طلبان و کسانی از سمپات‌های آنها در شورای شهر تهران، طی یکسال اخیر تمام حجم آتش خود را متوجه مدیریت جهادی و کارنامه محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران کردند.

آنها در این زمینه حتی مجبور به دروغگویی، ادعای کذب املاک نجومی و اظهاراتی نظیر اینکه چرا قالیباف به طرفهالعین در صحنه حادثه پلاسکو حاضر نبوده را نیز مطرح کردند[۲] اما تنها چیزی که در این فرایند به اثبات رسید، دروغ‌های جریان سیاسی خاص و مغرض بودن آنها علیه مدیریت جهادی بود.

البته بحث بر سر آقای قالیباف نیست بلکه ماجرا این است که جریان سیاسی خاص بر اساس یک تحلیل معتقد است شیشه عمر این جریان در صورت تبلور منصه‌های مدیریت جهادی در عرصه‌های مختلف جامعه اسلامی ایران، بر زمین خواهد خورد و دیگر چیزی از اهداف طیف سیاسی اصلاح‌طلبان باقی نخواهد ماند.

بر همین اساس است که اصلاح‌طلبان بیشترین هجمه‌های خود در ایام انتخابات و حتی در پساانتخابات را نیز متوجه قالیباف کردند.

علت اینکه اصلاح‌طلبان هنوز هم دست‌بردار قالیباف نیستند، آنست که این چهره‌ها پس از فتح شورای شهر پنجم در انتخابات اخیر، نیک می‌دانند که اگر شهرداری در سطح پایین‌تر از قالیباف و خدمات او معرفی کنند با چالش‌های جدی در انتخابات‌های آینده مواجه خواهند شد و با توجه با اینکه باز هم می‌دانند کسی به کارآمدی قالیباف را در چنته ندارند، لذا به راهبرد «هجوم به رقیب» روی آورده و سعی دارند کارنامه آتی خود در شورای شهر پنجم و شهرداری آینده که شاه‌کلید حضور رسمی آنها در انتخابات‌های ۹۸ و ۱۴۰۰ است را با تخریب قالیباف و شورای شهر اصولگرای چهارم و سوم توجیه کنند.

درباره ادعای جدید آقای رحمت‌ا… حافظی نیز این نکته گفتنیست که وی علیه شهردار تهران حتی مرتکب اظهارات بلااثبات نیز شده است و به نظر نمی‌رسد از قِبل ادعای جدید وی نیز چیزی عاید اصلاح‌طلبان شود.

گفتنیست، ساعاتی قبل از انتشار صحبت‌های پروانه مافی درباره شورای چهارم، مصاحبه محسن صفایی‌فراهانی از فعالان اصلاح‌طلب با روزنامه آرمان امروز منتشر شد که طی آن گفته بود: «شورای شهر چهارم باید بیش از شهردار نسبت به بدهی‌های شهرداری تهران و استخدام‌های نجومی و بی‌رویه در آن پاسخگو باشد»!

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ