یک نفوذی در سریالهای ارزشی

6
روزنامه جوان: طبق اخبار و گزارش‌های رسیده متأسفانه شخص «ع- ن» تقریباً در تمامی جلسات کارشناسی مربوط به سریال موسی(ع)، رسماً علم مخالفت و بهانه‌تراشی برافراشته و با طرح انواع شبهات و برخی سنگ‌اندازی‌ها عملاً کار ساخت این سریال عظیم قرآنی را به حاشیه برده است. متأسفانه نامبرده با کشاندن برخی مباحث از داخل جلسات خصوصی سیما و کشاندن آن به برخی رسانه‌ها و حتی قلم‌فرسایی در فضای مجازی، کار تولید این سریال را از شرایط عادی خارج کرده و سازندگان این سریال فاخر قرآنی را که دارای پیشینه‌ای روشن در تولید آثار ارزشی و انقلابی هستند، با زبان تمسخر و کنایه به انواع بهتان‌ و تشکیک‌ها آلوده کرده است. جمال شورجه، کارگردان درگفت‌وگو با «جوان» از احتمال قطع همکاری با تلویزیون در خصوص ساخت این سریال سخن گفته و به خاطر فشارها و کارشکنی‌های موجود در صداوسیما سخن به میان آورده.

«ع ـ ن» در تلگرام نوشت: «واقعا رهبری مظلومه… سوءاستفاده از فرمایش آقا برای یک کاسبی ۲۵۰میلیارد تومانی!….البته به قول خودشان «برآورد اولیه ۲۵۰ میلیاردی»…چون تا ۶۵۰میلیارد هم امکان رسیدن داره!.» وی همچنین در مطلب دیگری مدعی شد:«نکته همینه فقط ۱۰۰‌میلیارد پول بازیگر در برآورد نوشته اند.  ۱۰۰ میلیارد برای بازیگران درجه دو ایرانی!حالا شما خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…

«ع.ن» کیست؟
اواخر شهریور ۱۳۷۸ و تنها دو ماه پس از غائله کوی دانشگاه، جامعه به خصوص دانشگاه‌ها فضای سیاسی ملتهبی را تجربه می‌کنند. در همین فضای ملتهب نشریه دانشجویی «موج» – نشریه انجمن اسلامی- دانشگاه امیرکبیر اقدام به انتشار نمایشنامه‌ای به نام «کنکور وقت ظهور» می‌کند که به جنجال‌تبدیل می‌شود: «داستان پسری پشت کنکوری که در مناجاتش با امام زمان حرف می‌زند و آرزوی ظهور می‌کند؛ اما میان خواب و بیداری صدایی را می‌شنود که به او خبر ظهور را می‌‌دهد و از او برای همراهی دعوت می‌کند، اما آن دانش‌آموز به محضر امام عصر(عج) رفته و بهانه می‌تراشد که ظهور حضرت موجب بروز جنگ و تعطیلی دانشگاه‌ها می‌شود، حال آنکه او آرزوی رفتن به دانشگاه را دارد و در میان آن بهانه‌تراشی‌ها برای تأخیر در ظهور ناگهان بیدار می‌شود و می‌فهمد که سر جای خودش در مسجد نشسته و همه مشغول دعا برای ظهورند!»
نویسنده آن داستان موهن درباره حضرت حجت(عج) کسی نبود غیر از «ع-ن» دانشجوی دانشگاه آزاد و از فارغ‌التحصیلان دبیرستان مفید که و به واسطه‌ دوستان سابقش در مدرسه مفید که از فعالان انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر بودند، مطلبش در نشریه موج به چاپ رسید.
«ع-ن» که امروز به عنصری فکری و فرهنگی در صداوسیما تبدیل شده  فیلمنامه یک سریال تلویزیونی  را که در ماه رمضان ۱۳۸۹ پخش شد، نگاشته است. در فیلمنامه این سریال ردپای تفکر مسموم او و همان «ضعف اندیشه و ضعف قلم» به وضوح آشکار است.در زمان نگارش سریال این فرصت را پیدا کرد تا در قالبی لمپن‌گونه و به سبک فیلمفارسی‌های دوره پهلوی و با استفاده از ادبیات تمسخرآمیز، مثلث‌های عشقی و هوس‌گرایی را در نحله‌ای خاص که زاییده ذهن نویسنده بود، رواج دهد. تکه‌پرانی به نظام به بهانه جنایات کهریزک و توهین به مقدسات و همکاری با برخی افراد مسئله‌دار تنها بخش کوچکی از پرونده کاری نامبرده است. او این روزها فرد تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز در بخش‌های فیلم و سریال سیماست. اتاق فکر یک شبکه را مدیریت می‌کند و یکی از مهره‌های حذف نیروهای مذهبی و انقلابی در سختار سیماست.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ