آلبوم مشترک میلاد درخشانی و مصباح قمصری

5

 آلبوم موسیقی «نقطه پرگار» اثر مشترک میلاد درخشانی و مصباح قمصری نهم تیرماه امسال در شهر کتاب «ابن سینا» رونمایی می شود.

مهر: «نقطه پرگار» عنوان اثر مشترک میلاد درخشانی و مصباح قمصری است که ساعت ۱۵:۳۰ روز نهم تیر ماه با حضور علاقه مندان موسیقی در شهر کتاب ابن سینا رونمایی خواهد شد.

درخشانی و قمصری «نقطه پرگار» را منتشر می‌کنند

مصباح قمصری و میلاد درخشانی هر ۲ آهنگسازانی هستند که پیش از این تقریبا تمام سازهای آثارشان را خودشان می‌نواختند اما اینبار در آلبوم «نقطه پرگار» به هم نوازی در فضایی پرداخته‌اند که به گفتهٔ قمصری، موسیقی آینده ایران است. در این اثر درخشانی به آهنگسازی و نوازندگی تار پرداخته و قمصری قطعات را برای «بم‌کمان» و سازهای کوبه‌ای تنظیم و اجرا کرده است.

قمصری در بروشور این اثر یادداشتی با این مضمون ارائه کرده است: «تنها اثر هنری من، منم. خود را از تو خلق کرده‌ام. من خالق و مخلوق خویشم و این نه کفر است، چرا که عمل ناب تو، آینهٔ خداییست و خلقت، عمل نابِ عاری از عکس العمل. دم، عمل است و بازدم عکس العمل. با هر نفس از نو متولد می‌شوم و خود را می‌میرانم و اینست عیش جاودان من.»

درخشانی نیز در یادداشت خود آورده است: «نوشتن پیرامون «نقطه پرگار» بس دشوار است. نمی‌توانم ساعت‌ها و لحظات ساخت این مجموعه را با کلمات بازگو کنم؛ لحظاتی که هر زخمهٔ آن عیشی جاودان بود و هنوز این را با شنیدنش در خود احساس می‌کنم. اما همگان را نمی‌توان با هر اثر، همسو دانست. زیرا عقایدی در پس آن جاریست که در چشم کسانی که در جستجوی آن نیستند، نخواهد آمد و براستی لازمه درک واقعی هر اثر هنری، حضور تمام و کمال انسان در آن اثر است.»

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ