سفر محرمانه رئیس سیا به عمان و هشدار درباره روابط مسقط با تهران

0

لومبرگ اعلام کرد که رئیس سازمان سیا و معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در ۲۱ خردادماه در جریان سفری محرمانه به عمان، درباره روابط خوب مسقط با تهران به سلطان این کشور هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، در حالیکه دولت باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا از روابط خوب عمان با ایران برای پیشبرد دیپلماسی خود با تهران بهره می برد، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا روابط مسقط با تهران را یک مشکل می‌ داند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، «مایک پامپئو» رئیس سازمان سیا و ژنرال «ریکی وَدل» (Ricky Waddell) معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در ۱۱ ژوئن سال جاری میلادی مصادف با ۲۱ خردادماه در سفری محرمانه به مسقط پایتخت عمان به سلطان این کشور در خصوص روابط خوب با ایران هشداری محتاطانه دادند.

۳ مقام آمریکایی در این باره اعلام کردند که «پامپئو» و ژنرال «وَدل» از سلطان قابوس درخواست کردند تا مسیرهای ایران برای ارسال کمک برای حوثیهای یمن از طریق اراضی عمان را از بین ببرد.

به گزارش بلومبرگ، این در حالیست که آمریکا برای نیروی هوایی عربستان در جنگ یمن، حمایت‌ های لجستیکی و سوختگیری فراهم می‌ کند.

به گفته یکی از مقامات آمریکائی، «پامپئو» و ژنرال «وَدل» در درخواست خود برای قطع روابط این کشور با ایران محتاطانه عمل کردند؛ چرا که این امر برای عمانی‌ ها غیر ممکن است زیرا به ایران وابستگی اقتصادی دارند.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ