تهیه‌کننده سریال “زیر پای‌ مادر”، و رامبد جوان از صفر کشکولی عذرخواهی کردند

20

پس از اعتراض‌ها و انتقادهای روزهای گذشته در فضای رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی، تهیه‌کننده سریال “زیر پای مادر”، از خبرنگاری که بهناز جعفری بازیگر این سریال به او توهین کرده بود، عذرخواهی کرد. رامبد جوان هم در خندوانه، صفر کشکولی را دعوت کرد و از او عذر خواست.

تهیه‌کننده «زیر پای مادر» در واکنش به حاشیه‌های نشست خبری هفته گذشته سریال مذکور، یادداشت کوتاهی را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، در یادداشت زینب تقوایی آمده است:

«فارغ از تمام صف‌بندیهایی که بعد از نشست خبری زیر پای مادر اتفاق افتاد و احترام فراوانی که برای همه دوستان هنرمند و رسانه‌ای قائلم، بر خود واجب دیدم که به عنوان نماینده پروژه و تهیه‌کننده سریال از همه بزرگواران و اصحاب رسانه که با علاقه و انرژی مثبت به این ضیافت دوستانه تشریف آوردند تشکر کنم.

همچنین به خاطر حاشیه‌ای که در دقایق پایانی مراسم – که علاقه ای به واکاوی آن در اینجا ندارم – از برادر بزرگوارم جناب آقای محمد حجت الاسلامی که در جریان این اتفاق، شخصیت وارسته ایشان برای بنده و همه اهالی رسانه اثبات شد، دلجویی می‌کنم.

در نهایت امیدوارم محیط مدارا، ادب و دوستی در همه مناسبات اجتماعی بخصوص عرصه فرهنگ و هنر گسترده‌تر شود و خبرنگاران دلگیر از ماجرای اخیر، با گذشت و سعه صدر دوباره، بر جایگاه رفیع خود صحه بگذارند؛ خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی که همواره پرتلاش و صادقانه در تعاملی سازنده و مفید با اهالی هنر،به خدمت رسانی در عرصه خبر و اطلاع رسانی و ارتقای سطح فرهنگ و هنر جامعه می کوشند.»

از سوی دیگر آن گونه که سینماروزان گزارش داده، رامبد جوان هم صفر کشکولی را به برنامه خندوانه دعوت کرد،  از او عذرخواست.

مصطفی داننده–  یک هفته داغ میان خبرنگاران و هنرمندان گذشت. ماجرا از جایی شروع شد که بهناز جعفری بازیگر سریال «زیر پای مادر» به یک خبرنگار گفت:« نقد و بررسی یعنی چه؟ آقای خمار! انگار یه چیزی انداختی بالا! » خبرنگارها هم بعد از شنیدن این سخنان او به جعفری گفتند:« اگر همین بچه های رسانه نبودند، شما الان بهناز جعفری نبودید!»

بهناز جعفری هم در واکنش به این سخن گفت:« می خواهم نباشم صد سال! حتما من به واسطه شماها شدم بهناز جعفری! شما روزنامه نگاران فقط بلدید اعتراض های بی اساس کنید.»

این درگیری لفظی واکنش‌های بسیاری به همراه داشت. خبرنگارها در حمایت از همکاران خود وارد صحنه شدند و برخی بازیگران نیز از بهناز جعفری حمایت کردند. یکی از مهم‌ترین افرادی که وارد این ماجرا شد. رامبد جوان مجری برنامه خندوانه بود.

بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون خطاب به خبرنگارها گفت:« همان قدر که تعداد قابل توجهی از بازیگران ما بی سوادند، تعداد قابل توجهی از خبرنگارهای ما هم بی سوادند… این معنی اش دفاع از خانم جعفری نیست… این لحن را نمی فهمم که با زبان روزه آن جا نشسته بودند… یک لحن آه و ناله ای ناخوشایندی در مطلب هست… دارم می خوانم که به ایشان گفته اند اگر بچه های رسانه نبودند شما الان بهناز جعفری نبودید… آره ممکن بود یهو مثلا صفر کشکولی از آب درآید خانم جعفری.»

بسیاری این سخنان را توهین به صفر کشکولی دانستند تا یک دفاع تمام قد از بهناز جعفری. صفر کشکولی از ورزشکاران و بازیگران قدیمی سینما بود.

بعد از کش و قوس‌های فراوان دیروز خبری آمد که صفر کشکولی مهمان برنامه خندوانه است. این بازیگر قدیمی در برنامه حضور پیدا کرد و رامبد جوان تمام قد به خاطر صحبت‌هایش از او معذرت خواهی کرد. جوان خطاب به این بازیگر قدیمی گفت:« چند روز پیش من در یک جمع خصوصی حرف‌هایی را از روی عصبانیت زدم که نه رسمی بود و نه مصاحبه؛ حرف‌هایی که زدم اصلا زیبا و درست نبود، به همین دلیل در مقابل چشمان همه مردم از شما عذرخواهی می‌کنم. قصد هیچگونه توهینی را نداشتم و از شما می‌خواهم که سخنان من را از سر بی‌تجربگی و ناراحتی بدانید.»

معذرت خواهی رامبد جوان؛ کاری که بلد نیستیم

 دیدن این معذرت خواهی آنهم در قاب تلویزیون اقدامی قابل ستایش بود. رامبد جوان درسی عملی به همه داد. همه انسان‌ها ممکن است اشتباه کنند. آدمی که اشتباه نکند معصوم است و معصوم در نگاه ما تنها مختص به ۱۴ نفر است.

رامبد جوان هم یک جمله اشتباه به کار برد اما شجاعت این را داشت که به خاطر اشتباه خود از صفر کشکولی معذرت خواهی کند. کاری که بسیاری از ما بلد نیستیم. بسیاری از ما حاضر نیستیم به خاطر اشتباهاتمان که در کلام، قلم و یا رفتارمان اتفاق افتاده است. معذرت خواهی کنیم.

رامبد جوان به مردم ایران نشان داد که معذرت خواهی آنقدرها هم سخت نیست. می‌شود جلوی چشم میلیون‌ها آدم از یک فرد معذرت خواهی کرد بدون اینکه غرور انسان شکسته شود. قرار نیست همه معذرت خواهی‌ها جلوی چشم دیگران انجام شود. معذرت خواهی می‌تواند در خلوت و یا توسط یک پیام باشد.

معذرت خواهی در ادبیات ایران واژه غریبی است. خیلی از ایرانی‌ها حاضر هستند هرکاری بکنند تا مجبور به معذرت خواهی نشوند.

در فرهنگ اسلامی و ایرانی عذرخواهی کردن “نشانه خردمندی” است و چه خوب است این فرهنگ در ایران رشد کند و ما شاهد باشیم که مسئولان و مردم ایران همچون دیگر نقاط جهان به خاطر اشتباهات، کم کاری و یا کوتاهی غذرخواهی می‌کنند.

 

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ