تابستان همواره برای ایرانیان بهترین زمان سفر بوده است. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و البته برخی مشاغل در این فصل و گرمای هوا دلایل مناسبی برای سفر بوده‌است.

از قدیم گرمای تابستان بیشتر مردم را به سمت مناطق خوش آب و هوا و خنک کوچ می‌داد تا مسافران فراری از گرما از هوای مطبوع آن مناطق لذت ببرند، بنابراین از آنجا که همیشه درجه حرارت و سرما و گرما، نقشی سازنده در انتخاب مقاصد سفر داشته و دارد، تصمیم گرفتیم مقاصد گردشگری اطراف جهان را با توجه به درجه حرارت آنها در فصل سفر یا همان تابستان برایتان معرفی کنیم.

حالا اگر به اندازه کافی از حرارت تابستانی خاورمیانه بی‌حال و بی‌رمق شده‌اید یا از سرمای زمستانی منطقه زندگی خودتان کلافه شده‌اید، می‌توانید یکی از مناطق مناسب را که تا به حال ندیده‌اید با توجه به درجه حرارت آن مکان انتخاب کنید و برای فصل تابستان در تدارک سفر به آنجا باشید.

حدود یک هفته قبل از سفر تابستانی و کلا هر سفری لیستی از وسایلی که نمی­ خواهید فراموش شوند تهیه کنید

چند نکته مهم برای سفرهای تابستانی

بعد از بیش از ده سال سفر قطعا به تجربه هایی دست می یابیم. برخی از این تجربه ها اتفاقاتی ناگوارند که می توان از آنها دوری کرد و برخی از آنها بخشی از سفر هستند. قطعا شما نمی توانید همه چیز را برنامه ریزی کنید. با این وجود داشتن چندین نکته مهم در ذهن باعث می شود سفری بسیار آسان تر داشته باشید.

ما در اینجا ۱۳ مورد از تجربه افرادی که بیش از ده سال سفر کرده و تجربه های مختلفی کسب کرده اند را با شما در میان می گذاریم تا در سفرهایتان از آنها کمک بگیرید:

۱- انعطاف­ پذیر باشید
سعی کنید وقتی همه چیز بد پیش می رود، خود را کنترل کرده و ناراحت نشوید.

۲- لیستی تهیه کنید
حدود یک هفته قبل از سفر لیستی از وسایلی که نمی­ خواهید فراموش شوند تهیه کنید. یاد بگیرید که وقتی به چیزی فکر می­ کنید آن را بنویسید تا فراموشش نکنید.

۳- چند جمله رایج از زبان محلی را یاد بگیرید
گفتن ممنونم، لطفا یا متاسفم به زبان محلی می تواند خیلی با ارزش باشد.

۴- یک (یا دو) باتری اضافه برای دوربین را فراموش نکنید
اینکه وقتی می خواهید از غروب آفتاب عکس بگیرید باتری دوربینتان تمام شود خیلی ناراحت کننده خواهد بود. برای روی ندادن چنین اتفاقاتی همیشه باتری اضافه همراه خود داشته باشید.

۵- از مدارک مهم خود کپی تهیه کنید

۶- از افراد محلی کمک بگیرید
همیشه از افراد محلی برای بهترین رستوران­ ها، بهترین کافی­ شاپ ها و بهترین نقاط برای تماشای غروب سوال کنید.

۷- قبل از اینکه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید در مورد قیمت آنها پرس و جو کنید.

۸- از ضدآفتاب استفاده کنید
شاید این کاری باشد که هر روز انجام می ­دهید، اما هنگامی که سفر می کنیداهمیت این کار خیلی بیشتر می ­شود.

۹- ذهن تان را باز نگه دارید
سنت های دیگر را قضاوت نکنید. شما توریست هستید. مودب باشید.

۱۰- وسایل شخصیتان را چند قسمت کنید
این کار باعث می­ شود اگر یکی از چمدان ­های شما گم شد، باز هم لباس و وسایل شخصی داشته باشید.

۱۱- برای لباسی که قرار است بپوشید برنامه ریزی کنید
اگر همیشه وسایلتان را در دقیقه آخر جمع می­ کنید یا همیشه با لباس های مشکی و ساده سفر می کنید، وقتی به عکس های خود نگاه کنید آرزو می کنید که کاش با دقت تر لباس هایتان را جمع کرده بودید.

۱۲- یکی از افراد خانواده تان را از برنامه سفرتان مطلع کنید
وقتی به تنهایی سفر می کنید این کاری بسیار ضروری و مهم است، اما بدون توجه به تعداد همسفرانتان باز هم می تواند ایده خوبی باشد.

۱۳- از لحظه های برنامه ریزی نشده در سفرتان لذت ببرید.
این لحظه ها همیشه بهترین خاطرات را می­سازند.


در تابستان به کجا سفر کنیم؟

اول سفرهای خارجی کم هزینه تر برای فصل تابستان:

 

پیدا کردن مقاصد گردشگری برای فصل تابستان هم خود داستانی است. این مطلب این کار را برای شما آسان تر خواهد کرد، چون در اینجا ۱۰ مقصد گردشگری برای سفر در تابستان در خارج از کشور را معرفی می کنیم که هم هزینه کمتری دارد و هم میتواند می تواند تصمیم گیری در رابطه با این که کجا بروید را آسان تر کند.

تور بالی

سفر رفتن،مسافرت رفتن

بالی یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا است
بدون شک بالی یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا است. قطعاً بیراه نگفته ایم اگر بگوییم که جزیره بالی پر از خصائل منحصربه‌فردی است که آن را از دیگر نقاط دنیا متمایز می سازد. طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع ودنیای منحصربه‌فرد زیر آب، شالیزارهای پلکانی برنج ، رودها و آبشارها. اما گنجینه ویژه جزیره بالی سنت‌ها و رسوم این جزیره است که در قبال فستیوال های گوناگونی پذیرای گردشگران می باشد. هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی ۶ بامداد در جزیره بالی طلوع می کند. حتما تا کنون تصاویر مزارع برنج پلکانی را در فضای مجازی مشاهده کرده اید، مزارع پلکانی برنج جمله عوامل شهرت این جزیره و جذب گردشگران است. بهترین نمای ممکن از این مزارع را بین کاندیداسا و آملاپورا خواهید یافت. اگر به این شهر سفر کردید معبد مادر را از دست ندهید که قدمتی فراتر از ۱۰۰۰ سال دارد. قطعا این کشور یکی از بهترین مقاصد برای سفر خارجی در تابستان است.

تور مراکش

سفر رفتن،مسافرت رفتن

مراکش به دلیل برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی، برای بسیاری ‏از گردشگران ایرانی جذاب می باشد
مراکش کشوری در ‏افریقای شمالی می باشد که سواحل طولانی آن به اقیانوس اطلس شمالی و دریای مدیترانه (تنگه جبل الطارق) راه ‏دارد. این کشور از شمال با اسپانیا و تنگه مهم جبل الطارق، از جنوب با صحرای غربی، از شرق با الجزیره، از غرب با اقیانوس اطلس، از جنوب با موریتانی همسایه ‏است.  مراکش به دلیل برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی، برای بسیاری ‏از گردشگران ایرانی جذاب می باشد، البته این تنها موردی نیست که باعث می شود مراکش برای گردشگران جذاب باشد، تاریخ کهن، دست نخوردن بافت قدیمی و چهره اصیل شهر های مراکش شما را مجاب به سفر می کند.

در ضمن شما با سفر به مراکش می توانید از عروس آفریقا، یعنی شهر کازابلانکا نیز دیدن کنید. کازابلانکا یا سرای سفید که به عربی دار البیضاء هم گفته می‌شود، به عروس شهرهای آفریقا شهرت دارد. بخشی از شهرت این شهر نیز مدیون فیلم به یاد ماندنی “مایکل کورتیس” است که هنوز که هنوز است جزو فیلم‌های برگزیده دوستداران سینماست. فیلمی با نام این شهر بسیاری از علاقه‌مندان را راهی آفریقا کرد تا از این شهر دیدن کنند. آب و هوای کازابلانکا از نوع مدیترانه‌ای معتدل و تحت تاثیر آب و هوای اقیانوس اطلس است و آب و هوایی نسبتا معتدل در تمام سال بر آن حکمفرما است.

تور گرجستان

سفر رفتن،مسافرت رفتن

گرجستان کشوری است پر باران با آب و هوایی مطلوب که گردشگران زیادی به سوی خود جلب می کند

 

گرجستان کشوری است پر باران با آب و هوایی بسیار مطلوب که همین مساله باعث می شود این کشور به یکی از مقاصد گردشگری محبوب ایرانی ها مخصوصا در این فصل گرم سال تبدیل شود. تاریخ و فرهنگ گرجستان با ایران مشترکات بسیاری دارد؛ چراکه عمدتاً قسمت شرقی این کشور در بسیاری از دوران تاریخ جزء قلمرو ایران بوده و وابستگی مستقیم سیاسی و نظامی با ایران داشته و یا خراج پرداخت نموده و تحت الحمایه بوده است. از مقاصد گردشگری این کشور می توان به شهر تفلیس اشاره کرد که بیشتر جاذبه های تاریخی را در دل خود قرار داده است. مسجد جامع تفلیس که دارای دو محراب می باشد، کلیسای سامبا و حمام های گوگردی از جمله آثاری هستند که باید در هنگام سفر به این کشور حتما از آن ها بازدید کنید. بهترین سفر خارجی در تابستان را می توانید در گرجستان تجربه کنید.

تور قبرس

سفر رفتن،مسافرت رفتن

قبرس دارای تاریخ باستانی و کهن می باشد که دارای قدمت ۱۲۰۰ ساله است

 

قبرس دارای تاریخ باستانی کهن می باشد که اسم پایتخش در ایام دور فاماگوسا بوده دارای قدمت ۱۲۰۰ ساله است. ازجاهای دیدنی و تاریخی قبرس می توان مسجد مصطفی پاشا، برج اوتلو، کلیسای جامع، (کلیسای سنت نیکلاس پس از پیروزی ماگوسا به مسجد پاشا تغییر نام داد) و ویرانه های شهر تاریخی سالامیس را نام برد این کشور علاوه بر جاذبه های گردشگری زیاد دارای آب و هوای خوبی است که مخصوصا برای فصل تابستان بسیار مناسب است و اگر قصد فرار از گرما را دارید می توانید این کشور زیبا را برای مسافرت انتخاب کنید. شاید برای تان جالب باشد که بدانید کشور قبرس به طرز شگفت آوری محل تلاقی سه قاره جهان (آسیا، اروپا و آفریقا) می باشد.

تور مالدیو

سفر رفتن،مسافرت رفتن

مالدیو کشور کوچکی است در جنوب قاره آسیا که در اقیانوس هند واقع شده است
مالدیو کشور کوچکی است در جنوب قاره آسیا که در اقیانوس هند واقع شده و از صدها جزیره کوچک تشکیل گردیده. جزیره اصلی که پایتخت مالدیو استمحل ورود توریست ها و گردشگران از طریق فرودگاه بین المللی ماله به این سرزمین است و سپس توریست ها با قایق به جزیره محل اقامت شان برده می شودند. سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ آن و مرداب های صاف و زلال و درختان نارگیل، محیط مناسبی برای تجربه یک مکان جدید است. برخی از جزایر مالدیو ویژه گردشگری اختصاص یافته اند. در ۸۸ جزیره این کشور هتل هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند. جزایر مالدیو از مکان های جذاب برای غواصان است و ایستگاه های غواصی زیادی در این جزایر وجود دارد. قطعا با سفر به مالدیو می توانید بهترین سفر خارجی در تابستان را تجربه کنید.

تور ارمنستان

سفر رفتن،مسافرت رفتن

 ارمنستان دارای طبیعت، تاریخ، فرهنگ و معماری غنی، ناب و دیدنی است

 

کشور ارمنستان یکی از همسایه های شمالی ایران است و دارای طبیعت، تاریخ، فرهنگ و معماری غنی، ناب و دیدنی است. این کشور که در زمان های بسیار دور جزیی از خاک ایران بوده، قسمت اعظمی از از فرهنگش را از ایران باستان به ارث برده است. این کشور زیبا هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران ایرانی است. اردیبهشت تا آبان زمان مناسبی برای سفر به ارمنستان و لذت بردن از این کشور بسیار زیبا می باشد. اگر به دنبال مقصدی می گردید برای بهترین سفر خارجی در تابستان، ارمنستان بهترین گزینه است.

تور یونان

سفر رفتن،مسافرت رفتن

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است

 

مگر می شود که صحبت از مقاصد گردشگری به میان باشد و حرفی از یونان زده نشود، یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است، این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است. یونان وارث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است. آتن قطعا یکی از مقاصد شما خواهد بود. آتن را در غرب، به عنوان مهد اندیشه و هنر می‌شناسند؛ اما البته میلیون‌ها مسافری که هر سال آتن را به عنوان مقصد خودشان انتخاب می‌کنند، تنها دلیلشان این نیست.

آب‌های درخشان مدیترانه، آفتاب ملایم و شن‌های سفید، خانه‌ها و هتل‌های زیبا و طعم های بی‌نظیر، در کنار روح باستانی شهر، مهم‌ترین جذابیت‌های آتن به شمار می‌روند. اولین چیزی که در آتن نباید از دست بدهید، مکان باستانی مشهور آکروپلیس است. آکروپلیس مجموعه‌ای‌است از پیکره‌ها و تندیس‌ها، برج‌ها و ستون‌ها، پرستشگاه‌ها و محوطه‌های تئاتر که هر کدام شاهکاری از معماری یونان محسوب می‌شوند. معبد آتنا که برای تسلط بر آتن ساخته شده و یا تئاتر دیونوسویس که هم‌زمان با ظهور تراژدی در یونان احداث شده و محل اجرای اولین تئاترهای تراژیک قرن ششم میلادی بوده است، از جمله‌ی این بناها هستند.

تور مسکو

در تابستان به کجا سفر کنیم؟ , سفرهای خارجی ارزان برای فصل تابستان

مسکو  شهری که بیشترین میلیاردرها را دارد (پایتخت میلیاردرهای دنیاست).

 

هر کسی در طول دوران زندگی اش باید یک بار به مسکو سفر کند و این «باید» نه فقط برای دیدن میدان سرخ، کرملین یا آرامگاه لنین و ده‌ها دیدنی دیگر است، بلکه برای قدم زدن در یک کلانشهر بزرگ با بیش از ۱۱ میلیون نفر جمعیت است. لمس فرهنگ مردم روس و رفتن به سالن‌های اپرای فاخر و نفس کشیدن در شهری که زمانی شهر محبوب نویسندگان یا موسیقی دانان بزرگ جهان بوده تنها گوشه‌ای از جذابیت‌های این شهر ۸۶۰ ساله است. مسکو در یک کلام شهر «‌‌ترین‌هاست»: شهری که بیشترین میلیاردرها را دارد (پایتخت میلیاردرهای دنیاست). گران قیمت‌ترین فنجان قهوه جهان در این شهر سرو می‌شود و بزرگ‌ترین سالن آمفی تئاتر دنیا در این شهر قرار دارد. همچنین پر جمعیت‌ترین شهر قاره اروپا مسکو است. درست است که نمادهای کلاسیک شهر مسکو مانند مجسمه لئوتولستوی، اماکن تفریحی و نمایشی، نوازندگان ویلنسل و غیره در تمام دنیا مشهور است و به خوبی تاریخ و فرهنگ این شهر را به رخ می‌کشند اما اگر واقعیت را بخواهید امروز مسکو یک شهر زیبا، لوکس و شیک است؛ شهری که دوره‌های تاریخی مختلف و حکمرانان گوناگونی از مغول گرفته تا تاتارها را پشت سر گذاشته و امروز زیبایی‌های اغوا کننده‌اش هر توریستی را به خود جذب می‌کند.

تور موریس

سفر رفتن،مسافرت رفتن

 موریس جزیره ای زیبا در غرب اقیانوس هند همواره مقصدی جذاب برای گردشگران بوده است
تور موریس ، مدت زیادی نیست که در ایران به صورت جدی راه اندازی شده است اما در این مدت علاقه مندان پر و پا قرص خود را پیدا کرده است. موریس جزیره ای زیبا در غرب اقیانوس هند همواره مقصدی جذاب برای گردشگران بوده است. مساحت جزیره موریس در حدود ۴ برابر شهر تهران برآورد می شود و خط ساحلی طولانی، زیبایی فوق العاده ای به آن داده است. برای طرفدارن آب و آفتاب، این جزیره مقصدی بسیار مناسب محسوب می شود تا جایی که بیشتر مسافران موریس برای چندین بار تجربه سفر به این جزیره زیبا را با خود همراه دارند. موریس کشوری با آب هوای نیمه استوایی محسوب می شود. بهترین زمان سفر به این جزیره زیبا از فروردین تا آبان ماه خواهد بود. ساکنان موریس مردمی آرام و مهمان دوست هستند. رفتار آنها به آرامی ساحل جزیره و مهربانی آفتاب توصیف می شود. این مردم احترام فراوانی برای یکدیگر قائل هستند و از ادیان مختلف بدون هیچ مشکلی باهم تعامل دارند.

تور باکو

      سفر رفتن،مسافرت رفتن

باکو، پایتخت آذربایجان، بزرگ ترین شهر این کشور است

باکو، پایتخت آذربایجان، بزرگ ترین شهر این کشور است. فراز و نشیب های تاریخی باکو، میراث عظیمی برای آن به جا گذاشته که علاوه بر آثار تاریخی شهر، در فرهنگ و سبک زندگی مردم هم، خودش را نشان می دهد. از نظر فرهنگی، آذربایجانی ها شبیه ترین همسایه به ایران هستند و به خاطر همین از گردشگران ایرانی شان جور دیگری استقبال می کنند؛ باکو که خواهرخوانده ی شهر تبریز هم هست، آب و هوایی شبیه به شهرهای شمال غربی ایران دارد: تابستان های گرم و شرجی و زمستان هایی با ابرهای پربار؛ زیباترین فصل باکو، بهار است با شکوفه های رنگارنگ درختان، آفتاب ملایم روز و نسیم خنکی که از دریای خزر می گذرد.

صلاله ـ عمان

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (تیر و مرداد): ۲۶ درجه سانتی‌گراد

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

اما اگر از کشورهای سرد هنگام تابستان سفر خود را آغاز می‌کنید، پیشنهاد ما منطقه صلاله در حاشیه خلیج فارس به عنوان بهترین مکان برای استراحت و گذراندن تعطیلات در خاورمیانه است.

این منطقه برای افرادی که در جستجوی مکان‌های دوردست نیستند و علاقه‌ای به مسافرت‌های طولانی ندارند بهترین گزینه مسافرتی است.

این منطقه که در سواحل اقیانوس هند واقع شده، درجه حراتی کاملا متفاوت و مناسب‌تری نسبت به مناطق همجوار خود دارد به همین دلیل گزینه‌ای بسیار مناسب برای صنعت گردشگری بوده و هست.

آب و هوای مطلوب و سرسبزی آن با توجه به باران‌های موسمی باعث شده که منطقه صلاله از جنبه‌های متفاوت نظر گردشگران را به خود جلب کند، بهترین محل اقامت برای شما در منطقه می‌تواند هتل هیلتون با استخرهای بسیار مجلل و منظره دریا باشد.

اما اگر به این منطقه سفر کردید حتما از کاخ بسیار زیبای سلطان قابوس دیدن و به شگفتی‌های این سازه تاریخی کاملا توجه کنید.

 

 

 


سفرهای لاکچری برای تابستان

 

حالا اگر به اندازه کافی از حرارت تابستانی خاورمیانه بی‌حال و بی‌رمق شده‌اید یا از سرمای زمستانی منطقه زندگی خودتان کلافه شده‌اید، می‌توانید یکی از مناطق مناسب را که تا به حال ندیده‌اید با توجه به درجه حرارت آن مکان انتخاب کنید و برای فصل تابستان در تدارک سفر به آنجا باشید.

لاس ‌لناس- آرژانتین

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (تیر و مرداد): هشت درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

این شهر از اواخر خرداد تا اوایل آبان، پذیرای هزاران اسکی‌باز از سراسر جهان است. آسمان آبی و کم‌ابر این شهر و دیار باعث شده علاقه‌مندان به ورزش اسکی از بهترین شرایط موجود برای این ورزش استفاده ‌کنند.

نکته اصلی این است که بیشتر گردشگران از طریق پروازهای هفتگی از شهر بوئنوس آیرس به این منطقه می‌آیند، نه با اتومبیل؛ بنابراین در این شهر خبری از آلودگی صوتی و ترافیک نیست.

با توجه به سکوت منطقه و البته به دور از هرگونه هیاهوی شهری، تعطیلات بسیار خوبی برای گردشگران و کسانی که از شلوغی فرار کرده‌اند، در طول اقامتشان فراهم شده است.

نکته جالب توجه در این منطقه و پیست اسکی آن، این است که برای تمامی رده‌های سنی امکانات ورزشی فراهم شده و از مبتدی‌ها تا حرفه‌ای‌ها می‌توانند بدون مزاحمت برای دیگران از این مکان استفاده کنند. بهترین مکان برای اقامت در این شهر هتل piscis hotel است.

این هتل پنج ستاره با ۹۰ اتاق و استخر اختصاصی و مدرسه اسکی باعث شده بسیاری از مسافران آن را برای اقامت خود در این فصل و برای ورزش‌های زمستانی انتخاب کنند.

ولینگتون ـ نیوزیلند

متوسط درجه حرارت در ماه جولای (تیر و مرداد)، هشت درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

این منطقه ساحلی و بنادر زیبای آن که توسط تپه‌های پوشیده‌شده از گیاه احاطه شده‌است، بهترین فرصت را برای تعطیلات خوب تابستانی هر گردشگری فراهم می‌کند بنابراین هرگز لذت قدم‌زدن در هوای پاک و مناظر طبیعی آن قابل وصف نیست، بلکه مانند رویایی است که برای شما به واقعیت تبدیل خواهد شد.

ورزش‌های هیجان‌انگیز و ماجراجویی‌های ورزشی همچون قایق‌سواری یا شام‌خوردن در یک رستوران شناور می‌تواند روح هر انسانی را دوباره از نو بسازد و آرامش را برایش به ارمغان آورد.

در این منطقه رستوران‌های بسیاری با تنوع غذایی زیاد وجود دارد و جای تعجب نیست که هر طعمی را که مایل باشید بتوانید مز‌مزه کنید و طعم واقعی غذای محلی آن منطقه را بچشید.

شاید بتوان گفت که نیویورک دوم جهان در این منطقه بنا شده، چرا که متناسب با هر قوم و کشوری می‌توانید در این شهر رستوران پیدا کنید و طعم غذای آن کشور را با همان مزه اصلی بچشید. می‌توان برای داشتن تعطیلاتی خوب به هتل inter continental بروید و در آنجا اقامت کنید.

این اقامتگاه با اتاق‌های بسیار مجلل و سالن‌های بسیار مجهز ورزشی اختصاصی همراه دیگر امکانات رفاهی، بهترین گزینه اقامتی شما در نیوزیلند است.

ریکیاویک ـ ایسلند

متوسط درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): ۱۰ درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

اقامت در این شهر ممکن است سختی‌های خاص خود را داشته باشد، اما با توجه به خلاقیت و کوشش ساکنان منطقه، این شهر به یکی از مراکز گردشگری ایسلند تبدیل شده و به همین دلیل امکانات خوبی را برای گردشگران شهرشان مهیا کرده‌اند.

‌ریکیاویک به یکی از فریبنده‌ترین مکان‌های کره خاکی ما تبدیل شده که در این فصل از سال درست مانند یک نمایشگاه هنری اما طبیعی توجه هر بازدیدکننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

بهترین اقامتگاه این شهر، هتل ۱۰۱(hotel101) است.‌

یقین داشته باشید که بازدید از بازار محلی ماهی‌فروشی با همه بوها و مناظر جالب خود نقطه جالب توجهی در طول سفر شماست.

اما هرگز این سفر را محدود به شهر یا اطراف مراکز خرید نکنید، چون فرصتی بسیار استثنایی را از دست داده‌اید، مناظر و چشم‌‌انداز monlike ایسلند را تجربه کنید و از خوردن غذای پخته ‌شده با گوشت گوزن یا ماهی‌های دودی لذت ببرید.

البته بهترین نقطه سفر شما آبتنی‌کردن در حوضچه آب گرم طبیعی این منطقه خواهد بود درست زمانی که هوای اطراف شما خنک است بنابراین به یاد داشته باشید به سلامتی خودتان توجه کنید که سرما نخورید تا از ادامه تعطیلات رویایی خودتان در این شهر و دیار بهترین استفاده را داشته باشید.

کیپ تاون ـ آفریقای جنوبی

متوسط درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): ۱۲ درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

کیپ تاون از ایام قدیم شهرت جهانی داشته، البته بیشتر به عنوان بندری تجاری، نه منطقه‌ای گردشگری اما امروزه ساحل و آبشارهای طبیعی این منطقه باعث شده از دید ویژه‌ای به این طبیعت نگاه کنند و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های بسیار بزرگ در زمینه صنعت گردشگری در این بندر به عنوان یکی از مراکز گردشگری جهان تبدیل شده است.

این شهر با بیش از ۴۰۰ مرکز خرید توانسته نمونه کاملی از آداب و رسوم آفریقا را برای گردشگران نمایان سازد.

درجه حرارت مناسب، آب و هوایی بسیار تمیز و رویایی باعث شده که هر سال تعداد بیشتری از گردشگران به این شهر آفریقایی سفر کنند.

اگر علاقه‌مند به مناظر منحصر به‌فرد طبیعت هستید و دوست دارید از فراز کوه‌های پوشیده از گیاهان به دریا و افق آن نگاه کنید، گزینه‌ای مناسب یعنی بندر کیپ تاون را پیش‌رو دارید.

برای لذت‌بردن از این صحنه زیبا می‌توانید با تله‌کابین به بالای کوه بروید و از آنجا به این منظره طبیعی و حیرت‌آور نگاه کنید.

بهترین مکان برای اقامت شما در این شهر، هتل «café grace» خواهد بود. این هتل در این منطقه بهترین جایی است که می‌توان اقامت مناسبی در آن داشت و از بهترین غذاهای محلی و استخرهای خصوصی لذت برد.

استرالیا ـ سواحل طلایی

میانگین درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): ۱۷ درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

این شهر یکی از منحصربه‌فرد‌ترین مناطق استرالیا است.

ساحل طلایی در بیش از ۷۰ کیلومتر گسترده بهترین امکانات اقامتی و سیاحتی در آن فراهم شده و اگر با قایقی شخصی در این سواحل گردش ‌کنید، یافتن یک جای مناسب و بکر برای لنگر انداختن به هیچ عنوان سخت نخواهد بود.

بهترین مکان برای اقامت در این منطقه plazzo versace خواهد بود.

این مجموعه تفریحی و گردشگری با اتاق‌های مناسب و زیبای خود توانسته هرساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران را به خود جلب کند و آنها را با خاطراتی رویایی روانه زادگاهشان کنند.

به یاد داشته باشید که رسیدن به این نقطه زیبا از جهان با کشتی نیز امکان‌پذیر است و البته بهترین راه برای لذت‌بردن از زیبایی‌های منطقه انتخاب مسیر دریایی عنوان شده است.

هتل «پلازا ورساچه» خود امکانات رفاهی شما را در یک قایق خصوصی پنج ستاره در این سواحل فراهم می‌کند. البته نکته جالب برای مسلمانان جهان این است که در این منطقه گردشگری و البته این هتل تمام خدمات طبق قوانین اسلام مهیاست و غذای حلال در دسترس گردشگران مسلمان است.

کپنهاگن ـ دانمارک

میانگین درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): ۱۸ درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

کپنهاگن شهری بسیار مشهور در منطقه اسکاندیناوی برای گردشگران جهان است و آرام‌ترین محیط برای گذراندن تعطیلاتی خانوادگی برای گردشگران معرفی شده است.

امنیت در این شهر در بالاترین سطح جهانی خود قرار گرفته و تمامی افراد توانایی تکلم به زبان انگلیسی را دارند. بهترین محل برای اقامت‌قلعه فریبنده یا damish coast است.

سواحل دانمارک یکی از بهترین مکان‌های توریستی برای گردشگران است به گونه‌ای که سحرگاه مناظر فریبنده و زیبایی را خواهید دید.

هریک از اتاق‌ها با معماری باستانی و مسیر مارپیچ همراه با جنگل و مناظر فریبنده باعث می‌شود تا شما خود را در قرون وسطی حس کنید.

اما اگر قصد سفر به این منطقه اروپایی را دارید، بهترین مکان برای اقامت شما جزیره کپنهاگ هست. این هتل مجهزترین و مناسب‌ترین هتل پایتخت دانمارک برای شماست. این هتل که روی یک جزیره ساخته شده، بهترین امکانات را برای شما و خانواده‌تان خواهد داشت.

اویان ـ فرانسه

میانگین درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): ۲۱ درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

آب‌های معدنی و حوضچه‌های آب معدنی که به عقیده برخی خواص درمانی نیز دارد، تنها دلیل مشهورشدن این شهر به عنوان یک منطقه گردشگری نیست، بلکه صدای آواز پرندگان کنار دریاچه ژنو(geneva) که در سایه کوه چابلایس (chablais) و پوشیده از درختان سبز است مانند نگین درخشانی در انگشتر نظر شما را به خود جلب می‌کند.

در این فصل از سال شگفتی و زیبایی‌های این منطقه گردشگران و عکاسان بسیاری را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند، اما وجود دریاچه باعث شده که ورزش‌های آبی در سواحل زیبای این نگین درخشان میان کوه‌های سبز اطراف آن از رونق خوبی برخوردار باشد، ولی دوستداران ورزش‌های دیگری چون صخره‌نوردی و دوچرخه‌سواری کوهستان نیز بی‌نصیب نمانده‌اند از دیگر امکانات ورزشی این منطقه می‌توان از زیباترین زمین‌های گلف طبیعی برای دوستداران این ورزش نام برد.

بهترین منطقه اقامتی در این سرزمین رویایی، رویال هتل است تا سفری تضمین‌شده را به شما هدیه دهد.

مادیرا ـ پرتغال

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (تیر و مرداد): ۲۴ درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

مادیرا در کشور پرتغال که از تعدادی جزیره آتشفشانی تشکیل شده، بهترین منطقه گرمسیری برای مسافرت‌های تابستانی شماست.

این جزیره‌های رویایی که با مخمل سبزی از درختان پوشیده شده،‌ همیشه جاذبه خوبی برای علاقه‌مندان به دریا بوده و طبیعت زیبای آن با سواحلی رویایی و بکر، بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات را برای گردشگران فراهم کرده است.

دامنه ناهموار کوه‌های این جزایر می‌تواند منطقه مناسبی برای سافاری یا ماشین‌های شاسی بلند باشد و هر سال توجه تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می‌کند، البته اگر علاقه‌مند به هیجان موتورسواری نیز هستید، هرگز از لذت موتورسواری روی این صخره‌ها در این سفر بی‌نصیب نخواهید بود، اما اگر علاقه‌مند آرامش هنگام شنا کردن هستید می‌توانید با دلفین‌های خاکستری در سواحل این جزایر تجربه شنا داشته باشید و داخل یک آکواریوم طبیعی همراه هزاران ماهی رنگارنگ شنا کنید.

رویایی‌ترین لحظه سفر تابستانی شما در این منطقه دیدن منظره غروب آفتاب این جزایر است که شاید اینچنین صحنه‌هایی را تا آخر عمر هرگز دوباره نبینید.

 

به هر حال اگر قصد سفر دارید بهترین‌ها را در ماه‌های تیر و مرداد از نظر درجه حرارت و امکانات به شما معرفی کردیم، بنابراین می‌توانید با توجه به اطلاعات این متن برنامه‌ریزی خود را برای یک سفر به یاد ماندنی آغاز کنید.

 

 

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ