از جشنواره های کارلووی و لوکارنو چه خبر؟

0
 مهر: یکی از خوش نقدترین کارگردانان اروپا در صدر هیاتی قرار گرفته که جوایز پلنگ طلایی لوکارنو را اهدا می کند.

به نقل از هالیوود ریپورتر، الیویه آسایاس نویسنده و کارگردان فرانسوی به عنوان رییس هیات داوران بین المللی فستیوال فیلم لوکارنو در سوییس معرفی شده است.

الیویه آسایاس رییس هیات داوران لوکارنو شد

آسایاس در فیلم «ابرهای سیل ماریا» کریستن استوارت کارگردانی کرد که برای نقش آفرینی در این فیلم، استوارت به نخستین بازیگر زن آمریکایی تبدیل شد که موفق به دریافت جایزه سزار می شود. آسایاس اخیرا دوباره در فیلم «خریدار شخصی» با استوارت همکاری کرد که افتخار بهترین کارگردانی را برای او در فستیوال فیلم کن پارسال به ارمغان آورد.

او طی مسیر حرفه ای کاری اش با گستره ای گوناگون از بازیگران زن نقش اول کار کرده که از جمله آن ها می توان به امانوئل برت، مگی چونگ، ویرجینی لدوین و کانی نیلسن اشاره کرد.

آسایاس، در همراهی با هیات داوران بین المللی این فستیوال، برنده جایزه بزرگ لوکارنو را انتخاب خواهد کرد که پلنگ طلایی نام دارد. او همچنین مسئولیت انتخاب برنده جایزه ویژه هیات داوران و جوایز پلنگ بخش های بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد را بر عهده خواهد داشت.

یسری نصر الله کارگردان مصری رییس هیات داوران بخش «فیلمسازان حال» این فستیوال خواهد بود. علاوه بر این، سابین آزما بازیگر فرانسوی به عنوان رییس هیات داوران بخش «فیلمسازان فردا» لوکارنو انجام وظیفه می کند که به بهترین کارگردانان جدید این فستیوال جایزه می دهد.

هفتادمین سالگرد فستیوال فیلم لوکارنو کار خود را از روز دوم آگوست آغاز می کند و تا روز دوازدهم همین ماه ادامه خواهد داشت. لیست کامل فیلم های حاضر در فستیوال روز دوازدهم جولای اعلام خواهد شد.


وب سایت آی سینما: کارلووی واری- علی مصلح حیدرزاده: پنجاه و دومین جشنواره فیلم کارلووی واری شب گذشته در هتل ترمال این شهر جمهوری چک افتتاح شد و اوما تورمن، کیسی افلک و جیمز نیوتن هوارد سه سینماگر سرشناس آمریکایی در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.

هوارد آهنگساز سرشناس هالیوود جایزه یک عمر فعالیت هنری را از دست ییرژی باتروشکا رییس جشنواره گرفت. او که موسیقی بیش از یکصد فیلم را ساخته، بعد از دریافت جایزه گفت که بدون صنعت سینما زندگی او چیز دیگری می شد. این آهنگساز مشهور همچنین کارلووی واری را شهری «افسونگر» توصیف کرد.

همچنین اوما تورمن و کیسی افلک امسال جایزه دبیر جشنواره کارلووی واری را در مراسم افتتاحیه دریافت کردند. تورمن از مخاطبان جشنواره تشکر کرد که به گفته او «باعث می شوند ما کاری را که دوست داریم انجام دهیم.» و افلک گفت «جشنواره‌هایی مثل این فرصتی بی نظیرند تا هنری را که به آن مفتخریم، پخش شود.»

پس از پایان مراسم افتتاحیه، ارکستر ملی چک در فضای باز مقابل هتل ترمال مجموعه‌ای از مشهورترین قطعات موسیقی فیلم‌های جیمز باند را اجرا کرد.

جشنواره فیلم کارلووی واری به مدت ۹ روز ادامه خواهد داشت و فیلم‌هایی از کشورهای مختلف را به نمایش می گذارد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ