توصیه ناصحانه به آقای روحانی!

0
مهدی فضائلی در صبح نو نوشت: انتخاباتی با شکوه و رقابتی برگزار شد و رئیس جمهور مستقر بار دیگر مورد اعتماد اکثریت جامعه قرار گرفت.
دولت دوازدهم در شرایط ویژه و حساسی با ریاست روحانی قرار است سهم مهم خود را در پیشرفت و اعتلای کشور ایفا کند.
وضعیت اقتصادی نگران کننده، مطالبات بحق و انباشته شده مردم، شرایط حساس و پیچیده منطقه، تهدیدات امنیتی و غیرامنیتی نشانه رفته به سمت ایران و خصومت‌های روزافزون آمریکا نسبت به ملت و نظام، شمایی از خطیر بودن اوضاع و اولویت‌های مهمی را به همه یادآوری می‌کند.

البته از سوی دیگر فرصت‌های فراوان مانند منابع عظیم و بی نظیر یا کم نظیر، مردم هوشیار، علاقمند و با انگیزه برای پیشرفت و حاضر و آماده در میدان، نیروی انسانی تحصیلکرده، تجربیات بس گرانقدر، نفوذ و اقتدار بی سابقه در منطقه، امنیت بالا و از همه مهم‌تر امداد و نصرت الهی شامل حال این کشور، همگی آینده‌ای روشن و پر از‌موفقیت را نوید می‌دهد.

هنر بزرگ مسوولان عالی کشور و به‌خصوص رئیس جمهور، شناخت و بهره برداری از این فرصت‌ها برای مقابله با تهدیدات و تصمیم‌گیری‌های سنجیده برای سرو سامان دادن به نابسامانی‌های اقتصادی و اجتماعی است.
در این میان اگر رئیس دستگاه اجرایی کشور به جای کاستن از حاشیه‌ها و تمرکز بر متن و به جای توجه به اولویت‌های اصلی به‌اولویت‌های دست چندم و گاه امور مضر، خود و کشور را مشغول کند معلوم است که چه درو خواهد کرد!
آقای روحانی علاوه بر رفتار و مواضع سؤال برانگیز و بعضاً” ساختارشکنانه ای که در دوران رقابت‌های انتخاباتی اتخاذ کرد، پس از پیروزی نیز گاه و بیگاه همان رفتارها را ادامه داده است. رفتارهایی که به صراحت از سوی عناصر افراطی، تند و ساختار شکن داخل کشور و همچنین از سوی چهره‌های فراری از مردم و پناه برده به بیگانگان مورد استقبال قرار گرفته است. این در حالی است که ایشان به دفعات رقابت‌ها را پایان یافته خوانده و همه را به همدلی فرا می‌خواند و ظاهراً” دست دوستی به سمت منتقدان دراز کرده است!
آقای روحانی از یک سو در هر سخنرانی بارها از مقام معظم رهبری و تبعیت از ایشان یاد می‌کند و از سوی دیگر هراز چندگاه مطالبی مطرح می‌کند که درست یا غلط از آن برداشت زاویه با رهبری می‌شود.
آقای روحانی از یک سو، گاهی نقش اپوزیسیون را بازی می‌کند و از‌سوی دیگر در مجالس خصوصی خود را همان روحانی ۵۷ معرفی می‌کند و آماده خادمی بزرگان!
این رفتارها و مواضع متناقض آقای روحانی در کنار نیش‌ها و کنایه‌های آزاردهنده ایشان، نه تنها امکان خوش بینی را به منتقدان نمی‌دهد بلکه موجب شده حتی برخی نزدیکان و حامیان خود او نیز به وی هشدار و تذکر بدهند.
بنابر اخبار موثق، طی دو سه هفته اخیر، هم برخی اعضای کابینه، هم برخی چهره‌های معقول اصلاح طلب و هم برخی حامیان سرشناس آقای روحانی به اشکال مختلف از کتبی گرفته تا شفاهی و به‌صورت مستقیم یا دادن پیغام، خطاها، بداخلاقی‌ها و کج تابی‌های او را به وی متذکر شده و او را انذار داده‌اند که ادامه این روند نتایج خوبی را برای او و کشور به‌دنبال نخواهد داشت.
ناصحانه به آقای روحانی توصیه می‌کنیم، اگر به هر دلیل، نقد منتقدان را برنمی تابد و به جای برفراز کردن پرچم کار و اقدام و عمل برای حل مشکلات و پاسخ به مطالبات اصلی و واقعی اکثریت مردم، حاشیه پردازی و حرف و کنایه و نیش زبان را اختیار کرده است، جادارد نصیحت مشفقانه و خیرخواهانه دوستان و حامیان مؤثر خود را بشنود و مسیر ناهموار به ناکجا آباد را به سمت خدمت واقعی به مردم تغییر دهد و دست از اشتباه محاسباتی بردارد و از گذشتگان عبرت بگیرد!

نیروهای “واقعاً””حزب اللهی و انقلابی نیز باید هوشیار باشند تا میدان بازی از کار و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی به ویژه تولید و اشتغال، به حاشیه‌های فرصت سوز و خسارت بار کشانده نشود و بهانه به‌دست بهانه جویان داده نشود و آنان را در موضع مظلومیت قرار ندهد!
نیروهای انقلابی با عقلانیت و رعایت قانون و اخلاق و تفکیک نوع مواجهه با نیروهای درون نظام از دشمنان، اجازه ندهند حاشیه‌ها، برای ناکارآمدی‌ها “حاشیه امن” بسازد!

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ