کنسرت زنده را به درون خودرو ببرید (+عکس)

0

اگر تولیدکنندگان خودروهای لوکس بر این باورند، که خروجی‌های پخش صدا بهترین راه برای ارسال خودروهای با کیفیت در خودروها هستند، اما برخی از خودروسازان لوکس نظر دیگری دارند. به عنوان مثال کانتیننتال در مدل مفهومی خود پیشنهاد کرده تا با پیچاندن تعداد زیادی از اسپیکرها که گاهی تعداد آن آنها به ۱۳ عدد می‌رسد، توسط ارتعاش در فضای داخلی ایجاد صدا کنند.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “نیو اطلس”، در این مدل جدید به جای استفاده از بخش‌هایی مانند ساب‌ووفرز، توئیتر و بلند‌گو بر مجموعه‌ای از فعال‌کننده‌های جمع‌و‌جور تکیه خواهیم کرد. این مجموعه از آهن ربا و سیم پیچ‌های ویژه تشکیل شده و تمام محیط داخلی خودرو را به فضایی تبدیل کرده می‌تواند صدایی در حد یک کنسرت واقعی و زنده را برایتان پخش کند.

کنسرت زنده را به درون خودرو ببرید

در این سامانه صوتی به جای اتصال با محرک‌های نوسان دار غشایی، کانتینتال از قطعات موجودی استفاده می‌کند که منجر به خلق صدا می‌شوند. کمپانی اعلام کرده که بخش‌های مختلف کابین برای فرکانس‌های مختلف در بخش‌های متفاوت مناسب هستند. ستون A خودرو برای انعکاس بسامدهای طولانی‌تر و پنل درها برای خلق فرکانس‌های متوسط مناسب هستند. بخش‌های بزرگتر مانند بخش سقفی نقش ساب‌ووفر را بازی می‌کنند.

کنسرت زنده را به درون خودرو ببرید

نتیجه این سامانه پخش صدای سه بعدی و فوق‌العاده است. و قدرت پخش آن با ۱۰ تا ۲۰ سامانه پخش صوتی برابری می‌کند. در حالی که استفاده از ۲۰ اسپیکر حدود ۱۵ کیلوگرم وزن دارد و ۳۰ لیتر از فضای داخلی خودرو می‌کاهد اما این سامانه جدید و آزمایشی یک کیلوگرم وزن داشته و یک لیتر از فضای داخلی خودرو می‌کاهد.

این گزینه می‌تواند بزرگترین محرک برای خودروسازان باشد که به شکلی جدی به فکر حذف اسپیکرها از خودرو بیفتند. اما به نظر می‌رسد همچنان خودروسازان به این سامانه وابستگی زیادی دارند و راه زیادی تا استفاده از این سامانه‌های سه بعدی وجود دارد که کنسرت های زنده را به خودروهای شما می‌آورد.

فرصت تبلیغات

تبلیغات متنی

استخدام در وب نگین
 
   

کانال اختصاصی وب نگین در تلگرام

پاسخ